
Jak do tej pory większość technologii w branży produkcji części (AM – additive manufacturing) nie jest zbyt zautomatyzowana, co obniża wydajność i generuje koszty. Być może niedługo sytuacja ulegnie zmianie, gdyż na rynku pojawia się koncepcja automatyzacji. Autorem pomysłu jest firma Digital Metal.
Jak mówi Ralf Carlström z DM: „Większość technologii AM wykazuje bardzo niski poziom automatyzacji. Naszym celem jest to zmienić." Zaproponowana przez firmę bezobsługowa linia produkcyjna będzie w stanie wyeliminować wszystkie ręczne prace, a pozostałe po procesie pyły metali będą przetwarzane, co minimalizuje straty.
Jak to możliwe? Dzięki obsługującemu proces robotowi. Załaduje on drukarkę 3D, a następnie będzie „czuwał" nad dalszymi etapami procesu. Automatyzacja usuwania proszku przeprowadzana jest za pomocą sterowanej numerycznie maszyny i robota typu pick-and-place. DM uważa, że to właśnie wprowadzenie jej na tym etapie jest pierwszym krokiem do pełnej automatyzacji produkcji 3D.
Carlström podkreśla: "Wierzymy, że istnieje ogromny potencjał dla naszej unikalnej technologii. Jest ona nie tylko bardzo szybka i ekonomiczna, ale także jest w stanie tworzyć skomplikowane i bardzo szczegółowe projekty z szerokim wyborem materiałów".
(KB)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- 3ders.org; digitalmetal.tech

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kiedy warto wdrożyć innowacje technologiczne do przemysłu?
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu robotyka była głównie zarezerwowana dla dużych zakładów przemysłowych, przede wszystkim z branży automotive. Dziś...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-