Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-10-05
Centrum Maszyn CNC

Technologia laserowa, tak szeroko stosowana w coraz większej ilości dziedzin przemysłu, daje ogromne możliwości obróbki metalu, w tym także metali kolorowych czy stali nierdzewnej. Z uwagi na wysoką precyzję łączenia jest to technologia przyjazna nawet najbardziej wymagającym dziedzinom, jak również środowisku. Na czym polega spawanie laserowe, od czego zależy prędkość spawania? Na te pytania odpowiemy poniżej.

Spawarka laserowa- do czego służy?

Spawarka laserowa to urządzenie służące do spawania laserowego. Dzisiejsze spawarki laserowe są wyposażone w komponenty o wysokiej jakości i pełnej niezawodności. Wyposażenie w system chłodzenia zwiększa wydajność urządzenia i sprawia, że jest ono jeszcze bardziej efektywne.

Spawarki laserowe są niedrogie w eksploatacji, gdyż nie wymagają stałej, bieżącej konserwacji. Są niewielkie i stosunkowo lekkie, dzięki czemu w łatwy sposób można przenosić je pomiędzy poszczególnymi stacjami roboczymi. Wiele urządzeń posiada programy na różne materiały, żywotność źródła może wynosić nawet 100 000 godzin.

Spawanie laserowe- kiedy jest przydatne?

Spawanie laserowe polega na stapianiu obszaru styku łączonych elementów za pomocą ciepła, które jest otrzymywane w wyniku działania skoncentrowanej wiązki światła o dużej energii i gęstości. Moc urządzenia jest stała i stabilna, a zakres mocy lasera jest regulowany w zależności od tego, jak wysoka moc jest potrzebna w danej produkcji. Dzięki spawaniu laserowemu, produkcja zautomatyzowana, zrobotyzowana czy wieloseryjna jest znacznie bardziej wydajna.

Swoje zastosowanie spawanie laserowe znajduje w różnych dziedzinach przemysłu motoryzacyjnego, elektronicznego, lotniczego, a także w astronautyce, w produkcji urządzeń sanitarnych, regeneracji matryc czy w przetwórstwie spożywczym. Lasery spawające mogą być używane do powierzchni delikatnych, o różnej grubości i różnym rodzaju. Spoiny, które w ten sposób się otrzymuje są wyjątkowo mało widoczne, a jednocześnie bardzo trwałe, umożliwiające zachowanie struktury materiału przylegającego do obszaru spawania.

Wycinarki laserowe do zadań specjalnych

Wycinarka laserowa do rur i profili to kolejne urządzenie służące do precyzyjnego cięcia rur i profili wykonanych ze stali nierdzewnej. Urządzenia te gwarantują najwyższą precyzję cięcia, wysoką stabilność i maksymalne bezpieczeństwo użytkowania. Solidne podzespoły gwarantują długoletnie użytkowanie, a uzyskane efekty odpowiadają w pełni najwyższym standardom obróbki metalu czy stali nierdzewnej.

Wycinarka laserowa do arkuszy blach Wycinarki laserowe do blach gwarantują najwyższe standardy jakości produkcji. Oprogramowanie sterujące zapewnia precyzyjne działanie i najwyższą wydajność, a jednocześnie maksymalną wygodę użytkowania i efektywność. System chłodzenia zintegrowany cieczą zmniejsza znacząco ryzyko przegrzania się komponentów, dzięki czemu urządzenia pracuje stabilnie i wydajnie, zachowując maksymalną efektywność.

Czyszczenie laserowe- na czym polega?

Laser czyszczący to urządzenie, które w swoim działaniu bazuje na efekcie fali uderzeniowej. Lasery tego typu są bardzo łatwe w użytkowaniu, a do tego elastyczne i dokładne. Coraz częściej zastępują tradycyjne metody czyszczenia, usuwając bez trudności nawet najtrudniejsze zabrudzenia w tym rdzę czy farby. Doskonale nadają się także do wspomagania konserwacji kamiennych powierzchni, a także do skutecznego odtłuszczania. Przepisy prawa w zakresie ochrony środowiska oraz BHP są coraz bardziej rygorystyczne, a lasery czyszczące wydają najlepszym rozwiązaniem zgodnym z zasadami ergonomii, ekologii i bezpieczeństwa pracy.

Drukowanie laserowe 3D

Drukarka laserowa 3d do metalu to urządzenie wykorzystujące zaawansowaną technologię druku 3D. Wykorzystywana jest to tworzenia najbardziej skomplikowanych struktur przestrzennych, co jest alternatywą dla metod odlewniczych i ubytkowych. Swoje zastosowanie znajduje w przemyśle medycznym, lotnictwie, energetyce czy w przemyśle motoryzacyjnym i obróbce metalu.

Czym jest generator azotu?

Generator Azotu to urządzenie, którego istotą jest produkcja idealnie czystego, wysokociśnieniowego azotu. Generatory pracują przez całą dobę bez żadnych postojów, dzięki czemu są urządzeniami oszczędnymi. Instalacja generatora jest prosta i szybka, możliwa jest zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz gali produkcyjnej, a cały montaż i pierwsze uruchomienie nie zajmie więcej niż jeden dzień. Jedynym wymogiem jest zasilanie elektryczne oraz skompresowane powietrze.

Centrum Maszyn CNC - co oferuje?

Centrum Maszyn CNC to to sklep i wykwalifikowany serwis dostępny na terenie całego kraju, oferujący sprzedaż i serwis maszyn do szeroko pojętej obróbki metalu. Firma działa od roku 2013 i nieustannie się rozwija, by sprostać oczekiwaniom klientów. Oprócz usługi sprzedaży maszyn do obróbki metalu, w ofercie znajduje się także Usługa drukowania laserowego 3d, a także Usługa czyszczenia laserowego. Technologia laserowa jest coraz bardziej popularna, głównie ze względu na swoją wydajność i efektywność.

 

Autor:
Centrum Maszyn CNC
Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji

Czytaj także