Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-02-04
Szkolenia z obsługi technologii laserowych – dla kogo?

Dla kogo organizuje się szkolenia z obsługi technologii laserowych? Na które szkolenia warto się zapisać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w niniejszym artykule. Zapraszamy!

  1. Na jakie szkolenia z obsługi technologii laserowych warto się zapisać?
  2. Usługi wycinania laserowego rur i blach
  3. Jaką spawarkę laserową kupić?
  4. Jaki laser czyszczący warto wybrać?

W pierwszej części artykułu omówimy kwestię szkoleń z obsługi technologii laserowych. Następnie zajmiemy się tematem usług wycinania laserowego rur, profili i blach. Wskażemy także konkretne wycinarki, spawarki laserowe oraz lasery czyszczące, na które warto zwrócić uwagę, jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem lub wynajmem urządzeń tego rodzaju. Zatem zapraszamy do lektury.

Na jakie szkolenia z obsługi technologii laserowych warto się zapisać?

Aktualnie można znaleźć przeróżne kursy obsługi laserowej (https://centrummaszyncnc.pl/szkolenia), z których skorzystać mogą zarówno firmy, jak i osoby fizyczne. Szkolenia te są świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy są zainteresowani poszerzaniem kompetencji z zakresu obsługi maszyn wykorzystywanych do obróbki laserowej. Szczególnie polecamy zapisywać się na te kursy, które prowadzą doświadczeni eksperci, a praktyki uczą na nowoczesnych urządzeniach.

Jeśli chciałbyś zacząć wykorzystywać wycinarki laserowe do rur i profili (https://centrummaszyncnc.pl/wycinarki-laserowe-do-rur-i-profili) czy wycinarki do arkuszy blach, gwarantujemy, że warto skorzystać ze szkolenia z zakresu ich obsługi. Takie kursy znajdziesz między innymi w Centrum Maszyn CNC. Po kursie każdy uczestnik ma nie tylko odpowiednią wiedzę teoretyczną, ale i praktyczną. Osoba, która ukończy szkolenie, rozumie wszystkie podstawowe zagadnienia związane z obróbką laserową metalu, posiada wiedzę, dzięki której potrafi obsłużyć program sterowania maszynami CNC, wykorzystywanymi w technologii laserowej, a także umie obsłużyć samą maszynę CNC. W tym ostatnim przypadku mamy na myśli wycinarkę laserową, laser czyszczący (https://centrummaszyncnc.pl/lasery-czyszczace) lub spawarkę laserową – w zależności od kursu, na który się kursant zdecyduje. Do praktycznych umiejętności, które zdobywa się na tego rodzaju szkoleniach, zalicza się także te związane z wykonywaniem pomiarów i parametrów oraz z ustawieniem i przystosowaniem maszyny do interesujących nas w danym momencie warunków pracy czy efektów.

Usługi wycinania laserowego rur i blach

Zastanawiasz się, na czym polega usługa wycinania laserowego rur (https://centrummaszyncnc.pl/usluga-wycinania-laserowego-rur-i-profili) i profili? Otóż cięcie laserowe to nic innego, jak proces technicznego rozdzielania, podczas którego wykorzystuje się laser do cięcia wspomnianych rur i profili. Podczas tego procesu wykorzystuje się wiązkę laserową, która na danej powierzchni rozprowadza bardzo dużą ilość energii. Ta energia kumuluje się jedynie na małej przestrzeni. Popularne firmy, które oferują tego rodzaju usługi, pracują na wysokiej jakości urządzeniach. Dzięki temu są w stanie zagwarantować nie tylko wysoką jakość laserowe cięcia, ale i odpowiednią precyzję. Z usługi wycinania laserowego rur i profili najczęściej korzystają branże motoryzacyjne, meblarskie, elektroniczne, lotnicze, stoczniowe, a nawet te firmy, które zajmują się między innymi przetwórstwem spożywczym.

Dobrej jakości wycinarka laserowa sprawdzi się przede wszystkim do wycinania rur i profili ze stali ocynkowanej, węglowej, nierdzewnej, a także z aluminium czy innych wysoko refleksyjnych materiałów.

Podobnie wygląda usługa wycinania laserem blach (https://centrummaszyncnc.pl/usluga-wycinania-laserowego-arkuszy-blach) – w trakcie tego procesu także wiązka laserowa rozprowadza na niewielkiej przestrzeni dużą ilość energii, umożliwiając tym samym wykonanie precyzyjnego nacięcia. We wspomnianym Centrum Maszyn CNC do cięcia wykorzystują między innymi innowacyjną wycinarkę fibrową DNE Bystronic, która gwarantuje ponadprzeciętną precyzję, maksymalną dokładność i wydajność.

Oprócz szkoleń, wycinania laserowego czy spawania, w Centrum Maszyn CNC dostępne jest także drukowanie laserowe 3D w metalu (https://centrummaszyncnc.pl/usluga-drukowania-laserowego-metalu-3d), do którego firma wykorzystuje technologię SLM oraz SLA. Warto zapoznać się z pełną ofertą, ponieważ obejmuje ona szereg różnorodnych i innowacyjnych rozwiązań technologicznych, związanych z optymalizacją produkcji przemysłowej. Polecamy zwrócić szczególną uwagę na wytwornice azotu (https://centrummaszyncnc.pl/wytwornice-azotu) Kruge, gdyż są to nowoczesne rozwiązania, które zostały opracowane przez wspomnianą firmę. To innowacyjne urządzenia, które gwarantują azot wysokociśnieniowy i czysty własnej produkcji.

Jaką spawarkę laserową kupić?

Sporą popularnością cieszy się usługa spawania laserowego (https://centrummaszyncnc.pl/usluga-spawania-laserowego), czyli technologia, którą wykorzystuje się do łączenia różnych materiałów. Z reguły proces ten stosuje się przy łączeniu stali nierdzewnej, aluminium i materiałów refleksyjnych. Odpowiednia spawarka laserowa (https://centrummaszyncnc.pl/spawarki-laserowe) jest w stanie zagwarantować możliwość łączenia materiałów o przeróżnych grubościach, a także różnych kształtach. Jeśli potrzebujesz takiego precyzyjnego i wydajnego urządzenia, koniecznie sprawdź laser spawający FANUCI lub skorzystaj z usług Centrum Maszyn CNC – firmy, która na tym właśnie urządzeniu również pracuje.

Zaletą wspomnianego urządzenia jest również to, że spoina, którą tworzy, jest niemalże niewidoczna i do tego bardzo trwała.

Jaki laser czyszczący warto wybrać?

Czyszczenie laserowe to precyzyjny i elastyczny proces, bezkontaktowy i przede wszystkim wszechstronny, który można wykorzystać na różnego rodzaju powierzchniach – również tych delikatnych – do skutecznego usuwania rdzy, farb czy przebarwień. Ponadto proces ten wykorzystuje się do odtłuszczania konkretnych elementów z olejów czy smarów, renowacji dzieł sztuki, obrazów, pergaminów czy fresków oraz odlewniczych form. Równie świetnie sprawdzi się do usuwania graffiti.

Wydajny laser czyszczący do czyszczenia wykorzystuje tak zwany efekt uderzeniowej fali. Jeśli interesuje Cię dokładność, elastyczność i skuteczność, gwarantujemy, że rozwiązania marki FANUCI spełnią Twoje oczekiwania. Jeśli nie masz potrzeby kupować urządzenie, a interesuje Cię jedynie usługa czyszczenia laserowego (https://centrummaszyncnc.pl/usluga-czyszczenia-laserowego), pamiętaj, by wybrać taką firmę, która pracuje na innowacyjnych i wydajnych urządzeniach. Czas trwania oferty na usługi cięcia może być różny, dlatego klient powinien przyznać zostałem poinformowany na temat dostępu do urządzeń laser nd. Warto przed złożeniem zamówienia na usługi zapytać o przeciwskazania jeżeli ktoś nie zna się na materiałach lub chce uzyskać nietypowe zastosowania i produkty. Jak mówią pracownicy, zawsze informujemy klienta na temat tego jakie są przeciwskazania i staramy się zaproponować inne możliwości, aby przygotowanie i wykonywanie materiałów przebiegało bez potrzeby poprawiania czegokolwiek w produktach. Doświadczony specjalista zawsze porozmawia z klientem na ten temat. Część teoretyczną można też znaleźć na stronie firmy.

Autor:
Centrum Maszyn CNC
Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji

Czytaj także