Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-08-23
Spawarka laserowa Fanuci 3.0 i jej zalety

Czy interesujesz się spawaniem? A może pracujesz w tym zawodzie? Jeśli tak, być może słyszałeś o spawaniu laserowym. Jest to nowoczesna metoda łączenia metali różnych gatunków, wyróżniająca się bardzo wysoką dokładnością i nieograniczonym możliwościami. Jednym z urządzeń, które dopiero miało premierę na rynku i okazało się przełomowe w rozpowszechnianiu tej metody spawania, jest spawarka Fanuci 3.0. Jest to urządzenie do użytku stacjonarnego, ważące około 300 kg. Wykonane w całości ze stali nierdzewnej, zapewnia nieograniczone możliwości, w tym precyzyjne spawanie metali mieszanych, jak również cięcie laserowe oraz zgrzewanie. Dla osób szukających czegoś o mniejszej wadze dostępna jest ręczna spawarka laserowa.

Fanuci 3.0 to możliwość spawania metali kolorowych

Do tej pory brakowało na rynku urządzenia, które dawałoby tyle możliwości co Fanuci 3.0. Urządzenie zostało stworzone do produkcji najbardziej skomplikowanych konstrukcji przestrzennych, dając szansę na budowę wiaty lub zadaszenia w konstrukcji szkieletu stalowego. Możliwość laserowego cięcia stali może z kolei być wykorzystana do produkcji urządzeń sanitarnych, w tym osłon ściennych montowanych za pisuarami. Innowacyjne rozwiązania, które znalazły zastosowanie w tej spawarce to automatyczny podajnik drutu, dzięki czemu obsługa urządzenia jest znacznie prostsza, łatwiejsza i tańsza .

Poznaj spawanie metali kolorowych metodą laserową

Spawanie laserowe polega na precyzyjnym rozgrzaniu określonego miejsca dwóch elementów metalu, zapewniając ich zespolenie oraz uzyskanie optymalnej wytrzymałości. W odróżnieniu od innych metod spawanie, spawarki laserowe wyposażone są w system chłodzenia zintegrowany z całym urządzeniem, który odpowiada za bezpieczeństwo całej operacji. To, co jest największą zaletą urządzenia FANUCI 3.0 GenX, to oczywiście nieograniczone możliwości zastosowania. Po pierwsze jest to spawarka laserowa, która jednak ma ukrytych w sobie wiele funkcji, między innymi jest to urządzenie do wycinania metodą laserową oraz funkcja zgrzewania obrabianego przedmiotu z drugim, niezależnie od gatunków stali, z której są wykonane.

Gdzie spawanie metali mieszanych znajduje zastosowanie?

Można się zastanawiać, gdzie spawarki laserowe znajdują zastosowanie. Oczywiście największe zainteresowanie nimi znajduje się w branży motoryzacyjnej, w której coraz częściej zastępuje tradycyjne spawanie, jak również jest wykorzystywana do nagrzewania wstępnego. Jeszcze szersze zastosowanie w branży motoryzacyjnej mają wycinarki laserowe, dostępne w różnych konfiguracjach. One z kolei wykorzystywane są do produkcji profili oraz przygotowywania innych elementów konstrukcji samochodowych i konstrukcji samonośnych. Wszędzie tam, gdzie stawia się na wysoką precyzję łączenia, spawarki laserowe są bezkonkurencyjne, a spawarka Fanuci 3.0 jest szeroko stosowana na całym świecie.

Gdzie kupować najlepsze spawarki?

Jeżeli dopiero przymierzacie się do zakupu swojej pierwszej spawarki laserowej, możecie się zastanawiać nad wyborem najlepszego do tego celu miejsca. Jedno z takich to Centrum Maszyn CNC. W jednym miejscu zgromadzone zostały najlepszej jakości spawarki laserowe i plazmowe, a także dziesiątki innych urządzeń, przeznaczonych do specjalistycznych prac. Klienci u nas nie są pozostawienie sami sobie. Zawsze mogą liczyć na fachową pomoc i specjalistyczne doradztwo naszych ekspertów. Oferujemy również korzystne ceny, a także duży wybór promocji i innych form finansowania zakupów. Zapraszamy do współpracy firmy, a także fachowców działających na własną rękę, prowadząc większe lub mniejsze warsztaty.

Autor:
Centrum Maszyn CNC
Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji

Czytaj także