empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-12-29
Czym są eurozawieszki? – charakterystyka i zastosowanie

Podczas przeglądania produktów na sklepowych półkach możemy zauważyć towarzyszące im akcesoria różnego rodzaju. Ich obecność ma w praktyce ułatwić klientom robienie zakupów oraz dać możliwość prezentacji wszystkich dostępnych w sprzedaży wariantów produktów.

Do najczęściej spotykanych akcesoriów sklepowych należą listwy na cenówki oraz eurozawieszki. Jeśli chodzi o te pierwsze, ich przeznaczenie jest zazwyczaj oczywiste. W kontekście eurozawieszek, często już sama nazwa może natomiast wzbudzać u ludzi pewne wątpliwości. Mimo wielokrotnego kontaktu z tymi akcesoriami, większości z nas wciąż ciężko się domyślić, o co dokładnie chodzi. Dlatego też ten wpis zostanie w całości poświęcony tym produktom. Zapraszamy!

 

Obraz1.jpg

 

Eurozawieszka – co to jest?

Eurozawieszki są małych rozmiarów elementami opakowaniowymi, najczęściej występującymi w branży handlowej i reklamowej. Pełnią ważną rolę przy sprzedaży różnorodnych produktów o zwykle małej masie. To plastikowe akcesoria wyposażone w niewielkich rozmiarów otwór „euro". Dzięki możliwości przylepienia zawieszki na opakowaniach foliowych, kartonowych lub papierowych, produkt może zostać powieszony na sklepowych stripach bądź haczykach. To z kolei zwiększa jego widoczność na tle innych towarów, wpływając tym samym na stopień atrakcyjności danej ekspozycji.

Stosowanie eurozawieszek ma ogromny wpływ na uporządkowanie organizacji miejsc sprzedaży. Produkty wiszące na zawieszkach prezentują się w sposób bardziej estetyczny, co z pewnością przyciągnie uwagę klienta.

 

Z czego wykonuje się eurozawieszki?

Wszystkie dostępne w sprzedaży eurozawieszki są produkowane z wysokogatunkowej, twardej folii PVC. Materiał ten odznacza się trwałością, dzięki czemu nie ma ryzyka jego przerwania w dowolnym fragmencie. W zależności od zapotrzebowania, w sprzedaży dostępnych jest wiele wariantów zawieszek, różniących się od siebie wymiarami, kształtem, udźwigiem oraz kolorem.

Równie istotny w kontekście tych akcesoriów jest użyty podczas produkcji klej. Zazwyczaj występuje on w formie wąskiego samoprzylepnego paska, od którego zależy trwałość łączenia produktu z zawieszką. Spoiwo powinno cechować się zwiększoną przyczepnością, zdolną unieść ciężar przedstawiony w specyfikacji producenta. Zawieszki można kupić osobno na arkuszach lub już wbudowane do konkretnego rodzaju opakowania.

 

Gdzie stosuje się eurozawieszki?

Eurozawieszki to rozwiązanie, które pozwala na zamocowanie produktów o niewielkich gabarytach. Jako klienci najczęściej zaobserwujemy je w sklepach z elektroniką, a dokładniej na dziale z kartami pamięci, ładowarkami i przejściówkami. Można znaleźć je również na stripach w sklepach spożywczych oraz w różnego rodzaju sklepach z zabawkami. Widząc ścianę ekspozycyjną z eurozawieszkami, klientowi dużo łatwiej jest znaleźć upragniony produkt. Sprzedawcom takie rozwiązanie również ułatwia pracę. Nie muszą oni na bieżąco porządkować i odseparowywać od siebie różnych rodzajów produktów, jak ma to miejsce w przypadku zwykłych regałów.

 

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji

Czytaj także