empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-04-15
EcoLine seria B - nowe switche niezarządzalne od Weidmüller

 

Weidmüller wprowadza na rynek nowe switche niezarządzalne. Produkty EcoLine Serii B wyróżniają się wyjątkowo kompaktową konstrukcją i wysoką wydajnością. Nowe rozwiązania techniczne zapewniają rozszerzony zakres funkcji, takich jak Quality of Service i Broadcast Storm Protection.

Weidmüller_Switches_EcoLine Series B.jpg

Nowa seria switchy obsługuje funkcję "Quality of Service". Funkcja ta nadaje priorytety ruchowi danych i reguluje priorytety pomiędzy różnymi aplikacjami i serwisami - minimalizując czasy opóźnień. Dzięki temu aplikacje o krytycznym znaczeniu dla firmy są zawsze wykonywane z odpowiednim priorytetem, a mniej ważne zadania są obsługiwane automatycznie, według ustalonej kolejności. Ponieważ switche wykorzystują tę zasadę, spełniają klasę zgodności Profinet A, co oznacza, że mogą być używane w przemysłowych sieciach czasu rzeczywistego, takich jak Profinet.

Oprócz wydajności, niezbędną cechą sieci do zapewnienia płynnego działania linii produkcyjnych jest ich niezawodność. Switche chronią sieć przed nadmiernym napływem danych, tak zwanym "Broadcast Storms". Uszkodzone urządzenie lub wadliwa aplikacja może przesyłać zalew komunikatów, co potrafi spowodować awarię systemu. Funkcja "Broadcast Storm Protection" (BSP) wykrywa zalew wiadomości i automatycznie ogranicza je w celu utrzymania integralności sieci. Zapobiega to potencjalnym awariom sieci i stabilizuje ruch danych.

Udoskonalona technologia zastosowana w produktach EcoLine Serii B, pozwala nowym urządzeniom mieć wyjątkowo małą konstrukcję. Wąskie wymiary obudowy pasują do obszarów o ograniczonej przestrzeni. Zatrzaskowa stopka, którą można obracać o 90 stopni, umożliwia zarówno poziomą, jak i pionową instalację w szafie sterowniczej - pozwalając na użycie jej nawet bardzo blisko kanałów kablowych.

Metalowa obudowa o trwałości odpowiedniej do zastosowań przemysłowych, zapewnia wysoką wytrzymałość switchy. Chroni je przed uderzeniami, wibracjami i innymi czynnikami środowiskowymi, zapewniając długą żywotność urządzenia i minimalizując przestoje. Nowa seria switchy od Weidmüller pozwala również obniżać ogólne koszty operacyjne. Stało się to możliwe, dzięki oszczędności zużycia energii o 60 procent w porównaniu z poprzednimi modelami, a także dzięki zastosowaniu kartonowych opakowań, bez plastiku.

Firma Weidmuller jako doświadczony dostawca rozwiązań z zakresu przemysłowej techniki łączeniowej i automatyki, posiada w swojej ofercie również inne urządzenia i komponenty do budowy kompletnych, wydajnych i niezawodnych sieci przemysłowych.

Więcej na stronie: www.weidmuller.pl

Switche przemysłowej sieci Ethernet – Proste i skuteczne (weidmuller.pl)

 

Graphic_Function_QoS_ELB.jpg

 Rys.1 Funkcja Quality of Service" nadaje priorytety ruchowi danych i reguluje priorytety pomiędzy różnymi aplikacjami i serwisami.

 

GR_Ecoline_B_Attribute_Size_HA_1.jpg

 Rys. 2 Udoskonalona technologia zastosowana w produktach EcoLine Serii B, pozwala nowym urządzeniom mieć wyjątkowo małą konstrukcję

 

SI_Ecoline_B_Attribute_Rotation_HA_1.jpg

 Rys. 3 Zatrzaskowa stopka, którą można obracać o 90 stopni, umożliwia zarówno poziomą, jak i pionową instalację w szafie sterowniczej.

 

GR_Ecoline_B_Attribute_Robust_HA_1.jpg

 Rys. 4 Mocna, metalowa obudowa chroni switche przed uderzeniami, wibracjami i innymi czynnikami środowiskowymi.

 

GR_Ecoline_B_Attribute_Sustainable_HA_12.jpg

Rys. 5 Ekologiczne rozwiązania oznacza to redukcję zużycia energii o 60 procent w porównaniu z poprzednimi modelami oraz opakowania bez plastiku.

Autor:
Weidmüller
Dodał:
WEIDMÜLLER Sp. z o.o.

Czytaj także