Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2018-10-11
Lekki uchwyt tokarski ROTA NCE zapewnia minimalne czasy hamowania i przyspieszania

 

Lekki uchwyt tokarski SCHUNK ROTA NCE zapewnia wysoką dynamikę podczas toczenia. Po raz pierwszy udało się połączyć lekką konstrukcję, maksymalną nośność i duży otwór przelotowy w jednym uchwycie tokarskim. Uchwyt hakowo klinowy firmy SCHUNK, lidera w dziedzinie systemów chwytania i technologii mocowania, przekonuje imponująco wysoką nośnością i minimalną wagą.

W porównaniu do konwencjonalnych uchwytów tokarskich bezwładność została zmniejszona nawet o 40% w zależności od wielkości. W ten sposób SCHUNK ROTA NCE spełnia warunki dla wysokiej dynamiki procesu i produktywności przy minimalnym zużyciu energii. Przede wszystkim w masowej produkcji, efektywność energetyczna i czasy cykli tokarek zapewniają znaczne oszczędności. W porównaniu z konwencjonalnymi uchwytami tego samego rozmiaru, ROTA NCE może zostać przyspieszona do maksymalnej prędkości, a następnie wyhamowana około o 20% szybciej ze względu na zredukowaną wagę.

Ekonomiczne i trwałe jednocześnie

Lekki uchwyt SCHUNK ROTA NCE wyznacza nowe standardy dla uchwytów tokarskich. Specjaliści z centrum kompetencji SCHUNK dla technologii uchwytów tokarskich i stacjonarnych systemów mocowań w Mengen zainwestowali około 700 godzin czasu obliczeniowego w metodę elementów skończonych, w celu dostosowania geometrii uchwytu do rozkładu sił w celu zapewnienia maksymalnej sztywności, koncentryczności dokładności bicia, pomimo lekkiej geometrii. Łukowa struktura pod prowadnicą szczęki, okrągłe wgłębienia pomiędzy prowadnicami i stożkowy kontur uchwytu umożliwiają znaczące zmniejszenie ciężaru bez większej utraty sztywności- siły są kierowane bezpośrednio do mocowania wrzeciona. 

Zoptymalizowana pod względem ciężaru konstrukcja ROTA NCE
Zoptymalizowana pod względem ciężaru konstrukcja ROTA NCE
 

ROTA NCE jest przeznaczony do tokarek CNC z cylindrami o krótkim skoku i jest w pełni kompatybilny z konwencjonalnymi uchwytami tokarskimi producentów azjatyckich. Lekki uchwyt tokarki jest dostępny w pięciu rozmiarach o średnicach 130 mm, 165 mm, 210 mm, 260 mm i 315 mm i siłach mocowania odpowiednio 45 kN, 65 kN, 100 kN, 130 kN i 155 kN. Przy średnicy otworu od 38 mm do 106 mm i skoku szczęk od 3,2 mm do 5,8 mm, nadaje się do obróbki wszystkich konwencjonalnych średnic prętów. Modułowy system tulei środkowych umożliwia szeroki zakres zastosowań. Maksymalna prędkość wynosi od 3500 do 8000 obr./min w zależności od wielkości

 

 

 

Zalety:

 • Energooszczędny dzięki niskiemu momentowi bezwładności
  Krótsze czasy cyklu i niższe koszty energii
 • Wymiary przyłącza w 100% kompatybilne z uchwytami tokarskimi Kitagawa BB200 (do rozmiaru 260)
  Wymiana istniejących uchwytów Kitagawa może być wykonana w krótkim czasie
 • Precyzyjny  uchwyt hakowo klinowy dla najwyższych wymagań jakościowych
  Umożliwia doskonałe procesy obróbki
 • Wysoka wydajność system hakowo klinowego
  Niezawodne mocowanie dzięki dużym siłom zaciskowym
 • Zoptymalizowany układ smarowania
  Gwarantuje wysokie siły mocowania
 • Modułowy system tulei centrycznych
  Optymalne dopasowanie do nowych zadań mocowania dzięki wymiennym tulejom środkowym
 • Szczęki bazowe z zazębieniem 1,5 mm x 60° I 1/16" x 90°jako standard
  Wysoka elastyczność w zakresie górnych szczęk
 • Zintegrowana zaślepka, która może zostać zdemontowana i wyjęta
  Wytaczanie gwintu belki pociągowej lub wymiana z już wyciętą nakrętką mocującą uchwytu Kitagawa BB200 o tym samym rozmiarze może być wykonane przez samego klienta
 • Wszystkie części funkcjonalne są szlifowane i hartowane
  Gwarantowana długa żywotność

   

 

 

Autor:
SCHUNK Intec Sp. z o.o.
Źródło:
SCHUNK
Dodał:
SCHUNK Intec Sp. z o.o.

Czytaj także