empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2018-10-16
Uszczelniony sześcioszczękowy uchwyt tokarski ROTA NCR-A

Precyzyjne mocowanie pierścieni i odlewów

Indywidualizacja obróbki, różne wielkości obrabianych produktów i sił mocujących, w połączeniu z wymogiem osiągnięcia wysokiej jakości, są dużym wyzwaniem dla konstruktorów uchwytów tokarskich. Firma SCHUNK oferuje rozwiązania optymalnie dostosowane do planowanych zadań i wymagań Klientów, stając się cenionym partnerem przemysłu ciężkiego na całym świecie. Uchwyty SCHUNK stosowane są wszędzie tam, gdzie mocowane są elementy o dużych średnicach, a wynik obróbki powinien być wysoce precyzyjny, np. końcówki rur w przemyśle naftowym, gwinty diamentowych głowic wiertniczych, koła kolejowe, tłoki silników okrętowych i wiele innych. 

ROTA NCR-A SCHUNK

 

Mocowanie cienkościennych, okrągłych lub wrażliwych na deformację detali jest klasycznym wyzwaniem podczas obróbki skrawaniem. W tym przypadku standardowe trzyszczękowe uchwyty tokarskie bardzo szybko okazują się niewystarczające z powodu dużych sił działających w punktach styku szczęk z obrabianym przedmiotem, powodujących jego deformację. Firma SCHUNK wychodząc naprzeciw potrzebom swoich Klientów, oferuje uchwyt tokarski Rota NCR-A z sześcioma wahiliwymi szczękami i maksymalną średnicą mocowania nawet do 1200 mm.

 

 

Perfekcyjne centrowanie i maksymalna koncentryczność

Rota NCR-A składa się z centralnego tłoczyska i 3 mostków wahliwych, łączących po 2 leżące obok siebie szczęki. W ten sposób zapewnione zostaje optymalne mocowanie z sześcioma punktami styku i siłami mocującymi skierowanymi do centrum uchwytu. Umożliwia to precyzyjne centrowanie delikatnych elementów okrągłych oraz przedmiotów surowych o nierównej powierzchni. W szczególnych przypadkach, np. przy obróbce wykończeniowej, mostki wahliwe Roty NCR-A mogą zostać zablokowane w pozycji pośredniej za pomocą śruby ustalającej w tłoczysku. W tym ustawieniu następuje równoczesny, koncentryczny ruch wszystkich sześciu szczęk.

Uszczelniony uchwyt sześcioszczękowy

Specjalne uszczelnienia umieszczone na styku ząbkowanej szczęki bazowej i tłoków uchwytu ROTA NCR-A uniemożliwiają wypłukiwanie smaru i zapobiegają stopniowemu zmniejszaniu siły zacisku. Ponadto uszczelka zapobiega wnikaniu wiórów i zanieczyszczeń do korpusu uchwytu. Zwiększa to niezawodność procesu i wydłuża okresy międzyprzeglądowe, przekładając się na rzadsze smarowanie i czyszczenie uchwytu tokarskiego.

ROTA NCR-A przekroj.bmp

 

ROTA NCR-A
Widok przekroju

1. Kątowa dźwignia cięgna
2. Utwardzony i wyjątkowo sztywny korpus
3. Zoptymalizowany układ smarowania
4. Gwinty montażowe
5. Standardowy interfejs szczęk
6. Wewnętrzny mostek wahliwy
7. Uszczelnienie dla dłuższych okresów międzyprzeglądowych
8. Uszczelnienie przy szczękach bazowych

 

 

 Zalety uchwytu ROTA NCR-A

 • Uszczelniony uchwyt tokarski
  Dla zwiększenia żywotności uchwytu
 • Precyzyjna dźwignia kątowa dla najwyższej jakości
  Zapewnia doskonała jakość procesów obróbki
 • Wysoka wydajność systemu dźwigni kątowej
  Niezawodne mocowanie dzięki dużym siłom zaciskowym
 • Optymalne wsparcie szczęk dla mocowania O.D. i I.D. dzięki bardzo długiemu prowadzeniu szczęk bazowych
  Zapewnia wysokie siły mocowania przy długim okresie użytkowania
 • Zoptymalizowany układ smarowania
  Gwarantuje stałe wysokie siły mocowania
 • Przepływ mediów (chłodziwo lub powietrze) jako standardowa opcja zintegrowana w korpusie uchwytu
  Elastyczność w zależności od aplikacji
 • Mała wysokość korpusu
  Maksymalne wykorzystanie przestrzeni roboczej maszyny
 • Odporne na odkształcenia mocowanie detali cienkościennych
  Wysoki stopień okrągłości elementów
 • Bardzo dokładne mocowanie nieokrągłych elementów
  Idealny do odlewów

Standardowe przyłącze szczęk w uchwycie NCR-A umożliwia jego uniwersalne zastosowanie. Bogata oferta firmy SCHUNK i największy magazyn szczęk tokarskich na świecie daje możliwość wyboru najkorzystniejszego rozwiązania i uniwersalnego mocowania najróżniejszych przedmiotów obrabianych. Konsekwencją jest wyeliminowanie konieczności stosowania rozwiązań specjalnych, co skutkuje obniżeniem kosztów produkcji. Rozwiązania firmy SCHUNK mogą zostać zamontowane niemalże na wszystkich dostępnych maszynach i nadają się zarówno do zastosowania pionowego, jak i poziomego. Niewielka wysokość uchwytu zapewnia dodatkowo miejsce w przestrzeni maszyny, a szeroka gama dostępnych średnic umożliwia optymalne dopasowanie rozwiązania do obrabianych przedmiotów.

 

Autor:
SCHUNK Intec
Źródło:
SCHUNK
Dodał:
SCHUNK Intec Sp. z o.o.

Czytaj także