empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2018-02-13
Mikrostyk Automatic Device – połączenie innowacyjności i realnych korzyści

Automat z podajnikiem do nagniatania rury układu grzewczego to jeden z najnowszych projektów firmy Mikrostyk SA, który jest dowodem na to, że bardzo znaczące, wręcz rewolucyjne, przyspieszenie pracy może być powiązane z wyraźnie zauważalnym wzrostem jakości wytwarzanego towaru.


Dzięki automatyzacji procesu czas niezbędny do prawidłowego sprofilowania jednej rury skrócono z około 20 minut (przy założeniu, że za proces odpowiedzialny jest wykwalifikowany pracownik manualny) do zaledwie... jednej minuty.


Sercem automatu jest zespół napędowy i siłowniki hydrauliczne firmy Bosch Rexroth. Układ napędowy zaprojektowany został z wykorzystaniem akumulatora hydraulicznego jako dodatkowego źródła energii. Takie rozwiązanie pozwoliło na uzyskanie maksymalnej wydajności maszyny przy niskim poziomie zainstalowanej mocy oraz obniżonym szczytowym poborze mocy. Zastosowanie komponentów renomowanego producenta zapewnia odpowiednią żywotność, co dla maszyny wykonującej miliony cykli jest sprawą priorytetową. Inwestycja w rozbudowę linii i zmiana jej charakteru bezpośrednio przekłada się więc na wydajność przedsiębiorstwa.
Automat z podajnikiem do nagniatania rur ma ponadto bardzo zwartą i ścisłą zabudowę. Pozwala to zaoszczędzić miejsce w hali produkcyjnej.
Projekt ten pokazuje, że niezależnie od tego, czy proces automatyzacji wdrażany jest w dużej spółce czy niewielkiej firmie lokalnej, kluczem do sukcesu jest indywidualne podejście do projektu, tworzonego z myślą o konkretnym odbiorcy i jego potrzebach związanych ze specyfiką działalności.

 

Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. Przedsiębiorstwo posiada szerokie doświadczenie w aplikacjach mobilnych, maszynowych i projektowych, jak również automatyzacji przemysłu. Doświadczenie to wykorzystuje przy opracowywaniu innowacyjnych komponentów, indywidualnych rozwiązań systemowych oraz usług. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i sterowań, przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu. Przedsiębiorstwo, obecne w ponad 80 krajach, osiągnęło w 2016 roku obroty w wysokości 5 mld euro przy zatrudnieniu na poziomie 29 500 pracowników.
Więcej informacji: www.boschrexroth.pl
Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 390 000 pracowników na całym świecie (wg danych z 31 grudnia 2016) i wygenerowała w 2016 roku obrót w wysokości 73,1 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, and Energy and Building Technology. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 450 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Innowacyjna moc na całym świecie stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia 59,000 współpracowników w zakresie badań i rozwoju w 120 miejscach na całym świecie. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas".
Więcej informacji: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl oraz http://twitter.com/BoschPresse.

 

Źródło:
www.boschrexroth.pl
Dodał:
Bosch Rexroth Sp. z o.o.