Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-12-26
Oprogramowanie GCS

Solartron Metrology - DM Sensors

Orbit GCS to zaawansowane narzędzie pomiarowe dostarczane jako pakiet oprogramowania do pobrania ze strony internetowej Solartrona. W połączeniu z siecią pomiarową Orbit® może być używany do monitorowania wymiarów w linii produkcyjnej i postprocesowej oraz do rejestrowania danych pomiarowych. Zawiera teraz możliwości tworzenia diagramów i wykresów, w których można importować obrazy lub grafikę i wyświetlać je na ekranie.

Oprogramowanie do pomiarów komputerowych (GCS):
- łatwy w użyciu. Dostępne online filmy szkoleniowe.
- Prosta instalacja na dowolnym komputerze z systemem Windows 10
- Interfejs do 150 czujników cyfrowych Orbit®, w tym specjalistyczne przetworniki, takie jak wskaźniki blokowe, zginanie, minisondy, laser i enkoder liniowy.
- Dane z bezprzewodowych narzędzi ręcznych Solartron można pobrać za pośrednictwem modułu komunikacji bezprzewodowej (WCM)
- GCS będzie łączyć się z czujnikami innych firm za pośrednictwem modułu wejściowego enkodera, modułu wejściowego analogowego, modułu wskaźnika powietrza i innych.
- Funkcje logiczne ze sterowaniem wejściami i wyjściami za pomocą modułów wyjść cyfrowych Solartron (DIOM)
- Rejestruj dane do plików w formacie Microsoft Excel® do dalszego przetwarzania
- Opcje uaktualniania złożonych formuł matematycznych, masteringu, statystycznej kontroli procesu (SPC), a także niestandardowych diagramów i wykresów

Moduł gromadzenia danych oprogramowania Orbit® umożliwia dostosowanie każdego ekranu pomiarowego w celu uproszczenia szkolenia i obsługi. Status części jest wskazywany przez czerwoną, zieloną i żółtą grafikę, z dostosowywalnymi migającymi symbolami, które prowadzą operatora przez sekwencję pomiarową. Pomaga to również użytkownikom rozróżnić, który otwór należy zmierzyć, gdy ten sam przyrząd sprawdza wiele otworów.

Oprogramowanie Mastering Orbit® Gauge może podpowiadać, kiedy należy opanować miernik na podstawie czasu lub liczby wyprodukowanych części. Konsekwentne czasowe procedury masteringu zapewniają, że przyrząd zostanie odpowiednio skalibrowany w celu sprawdzenia wyprodukowanych części. Oprogramowanie Orbit® Gauge zapisuje również każdą sekwencję masteringu wraz ze znacznikiem daty i czasu. Ta funkcja pozwala śledzić zdarzenia masteringu, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów z miernikiem i sprawdzić, czy mastering został ukończony na czas. Wiele zestawów głównych jest obsługiwanych z różnymi wartościami certyfikacji dla każdego, co pozwala wybrać zestaw do użycia bez żadnych dodatkowych zmian w programie.

Autor:
DM-Sensors
Dodał:
DM-SENSORS

Czytaj także