Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-02-05
Nowoczesne spawarki laserowe. Dlaczego czas postawić na spawanie światłowodem?

Nowoczesne spawarki laserowe. Dlaczego czas postawić na spawanie światłowodem?
Spawarki laserowe to nowoczesność, za którą idzie prostota obsługi, szybkość działania i większa efektywność. Maszyny Polskie właśnie wprowadzają je do swojej oferty. Dlaczego warto zdecydować się na spawanie laserowe i sięgnąć po rozwiązania proponowane przez Maszyny Polskie?
Nowoczesne spawarki laserowe fiber dostępne są w sprzedaży w salonie Maszyny Polskie w Toruniu. Oferta aktualna pozostaje do wyczerpania zapasów. Dlaczego w ogóle warto zainteresować się spawaniem laserowym?
Spawanie laserowe. Na czym polega?
Spawanie laserowe jest prostsze, szybsze i wydajniejsze niż tradycyjne spawanie TIG, spawanie MIG / MAG czy spawanie MMA. Zapewnia też nieosiągalną dla innych technik uniwersalność. Jak to możliwe?
Spawarka laserowa zamiast elektrody używa skoncentrowanej wiązki światła o bardzo dużej mocy. Ciepło wytwarzane przez laser stapia materiały, prowadząc do ich trwałego połączenia. Taki sposób spawania ma wiele zalet.
Precyzja. Wysoka gęstość mocy wiązki i duże możliwości operowania jej parametrami umożliwiają spawanie nawet niewielkich elementów, co byłoby nieosiągalne w przypadku tradycyjnych metod. Użycie lasera pozwala uzyskać wąską spoinę i niewielkie dystorsje materiałów.
Jakość. Spawanie laserowe minimalizuje termiczne obciążenie łączonych elementów, ograniczając ich odkształcenia. Spoina jest czysta, najczęściej nie wymaga żadnej dodatkowej obróbki mechanicznej (jedynie tam, gdzie estetyka jest największym priorytetem). Wszystko to idzie w parze ze znakomitą wytrzymałością spawów.
Szybkość. Spawarka laserowa umożliwia pracę nawet osiem razy szybszą niż tradycyjne spawanie TIG. Także w przypadku spawania ręcznego.
Efektywność. Spawanie laserowe to nie tylko szybkość pracy, ale także niskie koszty eksploatacji uzyskiwane między innymi dzięki ograniczeniu zużycia energii elektrycznej i braku dodatkowych materiałów spawalniczych.
Prostota. Spawanie laserowe, choć jest niezwykle zaawansowaną technologią, jednocześnie cechuje się prostotą po stronie użytkownika. Z obsługą spawarki laserowej świetnie poradzi sobie nawet osoba, która wcześniej nie miała do czynienia z tradycyjnymi metodami. Laser nie wymaga też stosowania topnika ani materiału wypełniającego, znacznie upraszczając pracę.
Uniwersalność. Spawarka laserowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zawodzą tradycyjne metody. Laser fiber umożliwia łączenie materiałów uznawanych dotychczas za trudnospawalne, od metali trudnotopliwych i aktywnych chemicznie po stopy. Spawanie laserowe może być stosowane w trudno dostępnych dla innych technik miejscach, zarówno przy łączeniu niewielkich, wymagających precyzji elementów, jak i w przypadku dużych, głęboko zgrzewanych spoin.
Spawarka laserowa. Gdzie jest stosowana?
Spawanie laserowe to połączenie precyzji, wytrzymałości i nieosiągalnej dla innych metod estetyki. Zwykło się mówić, że spawarki laserowe używane są branżach motoryzacyjnej, elektronicznej czy nawet kosmicznej. Wszędzie tam, gdzie jakość i precyzja to priorytety.
Technologia laserów fiber intensywnie się rozwija i dziś spawarka laserowa jest rozwiązaniem nie tylko dostępnym, ale także efektywnym dla właściwie wszystkich branż produkcyjnych zajmujących się obróbką metali.
Estetyka obróbki materiałów ma dziś znaczenie wszędzie tam, gdzie towar trafia bezpośrednio do klienta. A jeśli wygląd nie jest najważniejszy, wciąż liczą się precyzja, wytrzymałość i czystość spawu. Wszystko to gwarantuje spawanie laserowe.
Co więcej, spawarki laserowe dzięki swej uniwersalności, niewielkim gabarytom i bezpieczeństwie użytkowania świetnie sprawdzają się także w mniejszych zakładach. Prostota działania sprawia, że mogą być z powodzeniem obsługiwane przez osoby nie mające wcześniej styczności z tradycyjnymi metodami spawania. Spawanie laserem okazuje się więc być wyraźnie tańsze.
Rozwój technologii sprawia, że spawarki laserowe mogą zastąpić tradycyjne metody łączenia metali podobnie, jak laser fiber zastąpił obrabiarki używające laserów CO.
Dlaczego spawarka laserowa od Maszyny Polskie to dobry wybór?
Maszyny Polskie oferują ręczną spawarkę laserową Senfeng SF 1500HWM o mocy 1,5kW i długości fali lasera 1080nm. Urządzenie osiąga szybkość spawania na poziomie 120mm/s.
Ręczny pistolet zapewnia właściwie nieograniczoną swobodę działania i spawanie w trzech wymiarach przestrzeni, a także działanie w trudno dostępnych obszarach. Ułatwia to światłowód o długości 10 m (istnieje możliwość przedłużenia przewodu).
Spawarka laserowa SF1500HWM objęta jest kompleksowym serwisem technologii fiber oferowanym przez Maszyny Polskie. Oznacza to między innymi przeglądy okresowe, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz łatwy dostęp do części zamiennych i eksploatacyjnych.
Opieka serwisowa Maszyn Polskich to sieć punktów serwisowych na terenie całego kraju, możliwość wsparcia zdalnego, wieloletnie doświadczenie i pracownicy z wykształceniem technicznym szkoleni przez producenta urządzeń.
Producent spawarki SF 1500HWM to firma Senfeng Leiming, wiodący producent urządzeń laserowych. Firma powstała w 2004 roku, obecnie zatrudnia ponad 700 pracowników produkcji i 100 specjalistów w dziale badań i rozwoju. Trzy linie produkcyjne produkują rocznie ponad 5 tys. zaawansowanych technologicznie laserów światłowodowych, które trafiają do odbiorców w Unii Europejskiej, USA czy na Bliskim Wschodzie. Urządzenia Senfeng Leiming są zgodne z normami ISO9001 oraz ISO14001, posiadają też certyfikaty CE i FDA.
Maszyny Polskie są jedynym w Polsce autoryzowanym przedstawicielem Senfeng Leiming Laser. Jako pierwsza w kraju firma sprzedała pięć laserów fiber o mocy 4kW produkowanych w Chinach. Ogółem dostarczyła już ponad 60 zaawansowanych obrabiarek laserowych dla klientów z różnych branż.
W 2020 roku Maszyny Polskie otworzyły w Toruniu pierwszy w Polsce salon technologii laserowych. Po tegorocznej rozbudowie na klientów czeka 900 m2 z laserami różnej mocy, znakowarkami czy systemami filtrowentylacyjnymi.
Spawarki laserowe dostępne są ręki w salonie technologii laserowych w Toruniu, jednak tylko do wyczerpania zapasów.
Salon technologii laserowych Maszyny Polskie znajduje się w Toruniu przy ul. Mazowieckiej 52-68. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 16:00. Chcesz spotkać się z nami w innym terminie? Napisz do nas lub zadzwoń: bok@maszyny-polskie.pl, 604 820 313 i 539 825 517.