empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2019-11-20
Przestoje w pracy z powodu braku wykwalifikowanych tokarzy? Mamy rozwiązanie!

Tokarka uniwersalna Easy Work

Według raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów" aż 51% pracodawców w Polsce ma problem ze znalezieniem pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami. Na dodatek z roku na rok sytuacja się pogarsza. Na szczycie listy niezmiennie od lat znajdują się wykwalifikowani pracownicy fizyczni, między innymi tokarze. W związku z tym Janus Obrabiarki wprowadziło na rynek polski tokarki uniwersalne Easy Work, które rozwiązują problem przestojów w produkcji związanych z brakiem wykwalifikowanych osób do obsługi obrabiarek do metalu.

Tokarka uniwersalna Easy Work to unikatowa tokarka do metalu, która z jednej strony pozwala na obróbkę detali jak na standardowej tokarce konwencjonalnej; z drugiej posiada specjalne sterowanie, dzięki któremu w prosty sposób nawet niedoświadczony operator przygotuje precyzyjne powierzchnie walcowe, wszystkie rodzaje gwintów czy stożków. Po podaniu kilku podstawowych parametrów takich jak głębokość cięcia, długość, czas, kąt; obrabiarka sama zadba o wykonanie detalu.

Po raz pierwszy została zaprezentowana na rynku polskim na targach Toolex w październiku 2019 roku wzbudzając szerokie zainteresowanie odbiorców. Z jednej strony pozwala na obróbkę detali jak na standardowej tokarce konwencjonalnej; z drugiej natomiast może sama zadbać o wykonanie detalu.

Stanowi zatem idealne połączenie tokarki uniwersalnej z tokarką CNC. Tokarka ta posiada:
• stosunkowo niską cenę w porównaniu z obrabiarkami CNC,
• sztywne łoże gwarantujące stabilną i precyzyjną obróbkę,
• łatwe odprowadzanie wiórów do szuflady,
• mocne serwomotory dla osi X/Z,
• 3 biegi (niski, średni, wysoki), max. prędkość wrzeciona 2000 obr/min,
• możliwość obróbki ze stałą prędkością skrawania.

Jednocześnie zastosowano w niej maksymalnie uproszczony interfejs, który gładko przeprowadza nawet niewtajemniczonego użytkownika przez cały proces obróbki. Użytkownik może wybrać predefiniowane procesy takie jak automatyczne toczenie powierzchni walcowych, gwintów czy stożków; i dowolnie je dopasowywać do swoich potrzeb poprzez zmianę kluczowych parametrów.

Duży 12.1" ledowy, kolorowy monitor dotykowy ze zintegrowanymi instrukcjami, łatwymi do wyboru parametrami zastępującymi ręczne sterowanie gwarantuje szybką i dokładną produkcję bez doświadczenia programistycznego. Dodatkowo pokazuje w czasie rzeczywistym status pracy maszyny, prędkość obrotów wrzeciona oraz pozycje w osiach X i Z, długość posuwów oraz pozostałe parametry mające wpływ na obróbkę, dzięki czemu można cały czas monitorować postęp toczenia.

Łatwość obsługi, intuicyjność, maksymalne uproszczenie procesów sprawia, że tokarka uniwersalna Easy Work znajdzie zastosowanie w większości firm produkcyjnych oraz działach utrzymania ruchu. Dodatkowo dzięki możliwości przełączania z trybu automatycznego na manualny, jest świetną alternatywą dla szkół kształcących przyszłych tokarzy.

Źródło:
Janus Obrabiarki
Dodał:
Janus Sp. z o.o. i S-ka – S.k.

Czytaj także