
Jako pewnego rodzaju memento mori , holenderski rzeźbiarz Caspar Berger wykonał dokładną kopię własnego szkieletu. Dane na jego temat uzyskał z tomografu komputerowego, natomiast sam szkielet wykonał przy użyciu drukarki 3D.
Przy użyciu najnowszego skanera CT w europejskim centrum medycznym Toshiba, Berger mógł stworzyć przekroje swojego ciała o grubości 0,5mm. Następnie cyfrowo oddzielono od jego kości resztę tkanki. Obrobione dane posłużyły jako wsad dla drukarki 3D, która wykonała szkielet z przezroczystej żywicy. Stanowił on rusztowanie, na którym artysta mógł nabudowywać gipsowe odlewy oraz elementy z brązu, srebra i złota.
Aby przekonać się jak wiernie odwzorowana została jego czaszka, wysłał ją do specjalisty sądowego, który zajmuje się rekonstrukcją ciała na podstawie kości. Dzięki wiedzy teoretycznej na temat anatomii, mając jedynie informacje, że czaszka należy do mężczyzny urodzonego w latach 40-tych w Europie Zachodniej, udało mu się całkowicie zrekonstruować twarz artysty.
Reprodukowanie ciała za pomocą druku 3D nie jest nowym przedsięwzięciem artystycznym, ale sposób, w jaki podszedł do tego Berger może budzić ciekawość.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kiedy warto wdrożyć innowacje technologiczne do przemysłu?
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu robotyka była głównie zarezerwowana dla dużych zakładów przemysłowych, przede wszystkim z branży automotive. Dziś...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-