
Zespoły z Politechniki w Monachium, GE Additive, Linde oraz Oerlikonu podjęły współpracę w celu stworzenia grupy, która będzie prowadzić badania i opracowywać technologię wytwarzania przyrostowego w ramach jednego ośrodka.
Jedną z pierwszych inicjatyw grupy jest stworzenie instytutu badawczego. W ramach Additive Manufacturing Institute naukowcy i studenci z różnych wydziałów TUM mają pracować nad interdyscyplinarnymi badaniami proszków surowcowych, optymalizacją produkcji AM oraz jej digitalizacją.
Prof. Dr Michael Suess, prezes zarządu grupy Oerlikon, powiedział: „Dzięki umieszczeniu wszystkich graczy w jednym centrum, przyspieszamy rozwój i stosowanie technologii w różnych branżach. Bawaria jest dla nas idealnym miejscem na przyjęcie tej inicjatywy, ponieważ promuje energię i efektywność produkcji, która wspiera niemieckie cele zrównoważonego rozwoju i chęć kraju do wprowadzenia nowych technologii".
(KB)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- machinery.co.uk; bloomberg.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
TECHJET – tnij, zarabiaj, oszczędzaj dzięki MEGAJET
Niewiele jest tak dużych waterjetów w Polsce. To prawdziwe olbrzymy. Ich długość może dochodzić nawet do 50 metrów. Standardowo wyposażone w...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-