Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2023-04-11  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-04-11
Bezpieczne ubranie spawalnicze
Bezpieczne ubranie spawalnicze

Praca spawacza wymaga odpowiedniego zabezpieczenia ze względu na stałą ekspozycję na szkodliwe substancje chemiczne, promieniowanie UV, wysoką temperaturę, a także inne niebezpieczne dla zdrowia czynniki. Właściwą ochronę możemy zapewnić jedynie profesjonalna odzież spawalnicza. Tego rodzaju odzież ochronna powinna być wykorzystywana przy spawaniu nie tylko przez profesjonalistów, ale również amatorów. Jako że spawanie to istotny element pracy nie tylko w samym przemyśle spawalniczym, ale także w branży motoryzacyjnej, metalurgicznej czy petrochemicznej, ubranie spawalnicze powinno być powszechnie wykorzystywane we wszystkich tych gałęziach przemysłu. Właściwie dobrany zestaw odzieży i obuwia ochronnego pozwala spawaczom uniknąć negatywnego działania wysokich temperatur, iskier czy poparzenia przez rozgrzane elementy. A zatem - z czego powinien składać się bezpieczny strój spawalniczy?

• Ubranie spawalnicze - niezbędna ochrona w czasie spawania
• Z czego składają się bezpieczne ubrania spawalnicze?
• Ubrania spawalnicze w sklepie internetowym safetyworkwear.pl

Ubranie spawalnicze - niezbędna ochrona w czasie spawania

Praca spawacza wiąże się z wieloma czynnikami ryzyka, jak choćby ekspozycja na szkodliwe środki chemiczne, promieniowanie i wysoką temperaturę, co może być zagrożeniem zarówno dla życia, jak i zdrowia. Dlatego podstawowym środkiem bezpieczeństwa pozostaje profesjonalne ubranie spawalnicze. Skompletowanie odzieży BHP to jedyna ścieżka, która pozwoli nam uchronić się w czasie spawania od iskier czy rozgrzanych elementów, które mogą poparzyć nasze ciało.

Z czego składają się bezpieczne ubrania spawalnicze?

W skład odpowiednio dobranego zestawu wchodzą: rękawy spawalnicze, okrycie wierzchnie, ochrona na oczy i drogi oddechowe, co pozwoli nam zabezpieczyć się przed szkodliwymi pyłami i substancjami. Możemy wybrać spośród kilku wariantów zestawu. W zależności od naszego komfortu postawimy na pełne kombinezony, fartuchy spawalnicze lub kurtki, do której musimy dobrać odpowiednie spodnie. Do produkcji odzieży spawalniczej najczęściej wykorzystuje się skórę, bawełnę, kevlar i nomex, a w niektórych modelach również folię aluminiową. Dobrze postawić na materiały, które wykazują właściwości antyelektrostatyczne.

Ubrania spawalnicze w sklepie internetowym safetyworkwear.pl

W sklepie internetowym safetyworkwear.pl znajdą Państwo ogromny wybór ubrań spawalniczych, które zapewnią należytą ochronę, a jednocześnie pozwolą na swobodne ruchy i komfortowe wykonywanie powierzonych zadań. Naszą odzież i akcesoria ochronne cechuje najwyższa jakość, co pozostaje gwarancją zadowolenia klientów oraz spełnienia wszelkich norm BHP.

 

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także