Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-04-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12
Centrum druku 3D na American University w Dubaju
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Lider rynku budownictwa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabtec Construction, połączył siły m.in. z Amerykańskim Uniwersytetem w Dubaju (AUD) w celu stworzenia centrum druku betonu 3D.

Centrum to ma na celu promowanie wykorzystania wiedzy o innowacyjnych technologiach budowlanych na Bliskim Wschodzie. Zgodnie z wizją Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, wiceprezydenta i premiera ZEA, deweloperzy ZEA mają do 2025 roku tworzyć aż 25% nowych budynków przy użyciu tej technologii.

Dr Imad Hoballaha z AUD zauważa, że centrum będzie pierwszym na Bliskim Wschodzie, który wdroży badania w dziedzinie druku betonu 3D. W planach jest także prowadzenie warsztatów szkoleniowych dla lokalnych i regionalnych odbiorców.

Edouard Baaklini, dyrektor generalny 3D Vinci Creations, które obok Robert Bird group także bierze udział w porozumieniu, powiedział: „Centrum będzie współpracować z lokalnymi organami regulacyjnymi w celu opracowania zaktualizowanych przepisów budowlanych odnoszących się do budynków i konstrukcji 3D. Opracujemy również modele kosztowe budynków i konstrukcji wraz z narzędziami do analizy wartości względem tradycyjnych metodologii budowy. "

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
marketscreener.com; 3ders.org

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :