
Marka Mercedes-Benz już od 2016 roku oferuje części zamienne do pojazdów użytkowych wydrukowane w technologii 3D. Teraz ogłosiła, że kolejne przeszły kontrolę jakości i wchodzą na rynek.
Jedną z takich części jest podstawa lusterka. Podobnie jak oryginał, jest ona wykonywana ze stopu aluminium, a następnie pokryta chromowaną powierzchnią. Dostępny jest również uchwyt świecy zapłonowej. Wykonany został z wytrzymałego termoplastycznego poliamidu 12 (PA12), a świeca zostaje w nim zamocowana za pomocą magnesu. Dzięki temu uchwyt można teraz uniwersalnie stosować we wszystkich typach świec zapłonowych.
To ciągłe poszerzanie arsenału dostępnych części jest możliwe dzięki intensywnej współpracy między Mercedes-Bezn Classic a Group Research in 3D. Spektrum dostępnych dziś części obejmuje zakres od elementów silnika, uszczelek z tworzywa sztucznego do obudowy i niewielkich, gumowych części.
Większość z nich to części metalowe i są produkowane za pomocą drukarek 3D SLS. Okazują się one ekonomiczne w produkcji małej ilości produktów, a co więcej są szybkie. Przedstawiciele Mercedes-Benz podkreślają: "Wszystkie drukowane części zamienne spełniają wysokie kryteria jakości i odpowiadają oryginalnym elementom we wszystkich swoich właściwościach, dzięki czemu nowoczesna, cyfrowa technologia produkcji przyczynia się do utrzymania klasyki marki zgodnie z oryginalnymi specyfikacjami: "Future meets Classic".
(KB)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- 3ders.org; autoclassics.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
PRODUKCJA ADDYTYWNA I COVID-19
W jaki sposób drukowanie 3D może wpłynąć na przerwany łańcuch dostaw w czasie kryzysu spowodowanego przez epidemię COVID-19? Światowa pandemia...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-