
Możliwe, że drogie komercyjne licencje dla dużych systemów 3D, takich jak CATIA czy Creo, zaczną być coraz tańsze. Wszystko za sprawą inicjatywy, jaką wykazała się społeczność internetowa, tworząca darmowy, otwarty program 3D – FreeCAD. Funkcjonalnością, póki co odstaje od swoich starszych kolegów, jednak cały czas jest rozwijany.
FreeCAD bazuje na cechach parametrycznych i integruje w sobie możliwości 3DCAD, MCAD, CAx, CAE oraz PLM. Jest skierowany w głównej mierze do inżynierów mechaników oraz projektantów produktu. Jego możliwości wychodzą jednak poza ten obszar i pozwalają na stosowanie w dziedzinach, takich jak architektura, czy szeroko pojęta inżynieria.
FreeCAD jest projektem w pełni open-source'owym. Podobnie jak konkurenci posiada modułową architekturę z zaawansowanymi możliwościami rozbudowy i dostosowywania.
FreeCAD opiera się o potężne jądro geometryczne OpenCasCade, która pozwala na integrację z biblioteką Coin 3D. System może być programowany z pomocą języka Python. Oprogramowanie jest w pełni funkcjonalne zarówno w systemach Windows, jak i Mac OSX oraz Linux.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- sourge

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Czym są układy centralnego smarowania? Budowa, rodzaje i zastosowanie...
Jeśli jesteś mechanikiem, to na pewno wielokrotnie spotkałeś się z powiedzeniem, że „dobrze pracująca maszyna, to dobrze nasmarowana maszyna”. To...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-