
Podczas wystawy JEC, która odbędzie się w Paryżu w dniach 12-14 marca, Delcam zaprezentuje możliwości programowania obróbki przy pomocy robota.
Zrobotyzowane wytwarzanie będzie zrealizowane na manipulatorze KUKA. Tego typu robot wykorzystywany jest w przemyśle drzewnym. Zintegrowanie jego ruchów w przestrzeni z poleceniami pochodzącymi ze środowiska CAM pozwoli na obróbkę dużych zespolonych elementów.
Nowy interfejs w Delcam PowerMILL pozwala programować roboty znacznie łatwiej; zwiększył się również wachlarz możliwości tego typu wytwarzania. Wykorzystanie plików 3D jest o wiele efektywniejsze i szybsze niż uczenie robota przez wskazywanie mu określonych trajektorii.
Koszt montażu manipulatora jest znacznie mniejszy niż cena dużej obrabiarki o podobnych możliwościach. W dodatku robot jest o wiele bardziej elastyczny, mogąc wykonywać wiele złożonych operacji w jednym ustawieniu.
Roboty mogą byś stosowane w obróbce materiałów miękkich z dokładnością do 0,1mm przy znacznej długości elementu.
Na paryskiej wystawie premierę będzie miało również najnowsze oprogramowanie firmy, PowerSHAPE.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- machinery.co.uk

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Roboty lutownicze - sposób na podniesienie jakości i redukcję kosztów
Lutowanie to jedna z podstawowych czynności w produkcji elektroniki. Coraz więcej fabryk powierza ją maszynom. Zrobotyzowane lutowanie radykalnie...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-