Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-04-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12
Dlaczego warto stosować diody Schottkyego?
Dlaczego warto stosować diody Schottkyego?

Chociaż w popularnych sklepach z elektroniką można znaleźć przeróżne rodzaje diod, a ich ceny są bardzo zróżnicowane, to jednak niesłabnącą popularnością wciąż cieszą się diody Schottkyego. Z czego jednak wynika takie zainteresowanie tym konkretnym rodzajem diod?

  1. Zalety diod Schottkyego
  2. Sprawdzona hurtownia części elektronicznych

Z poniższego poradnika poznasz nie tylko zalety związane ze stosowaniem tego rozwiązania, ale również dowiesz się, w którym sklepie najlepiej zamówić takie artykuły.

Zalety diod Schottkyego

Jedną z najważniejszych zalet diod, które zachwalają osoby korzystające z nich na co dzień jest wyjątkowo niski spadek napięcia w kierunku przewodzenia. To jednak nie wszystko, gdyż wspomniane rozwiązanie charakteryzuje się niewielkim profilem (wynoszącym 1,1 milimetra). Wszystkie diody Schottkyego są również zgodne z dyrektywą RoHS 2011/65/EU. Dodatkowo jest w nich zastosowana technologia Trench, co w przypadku niektórych rozwiązań może mieć kluczowe znaczenie.

Mała pojemność złącza, którą charakteryzują się te diody półprzewodnikowe pozwala osiągnąć krótki czas przełączania. Standardowo wynosi on około 100 ps. Stosując więc takie rozwiązania można osiągnąć świetne efekty związane z miniaturyzacją. Nazwa diód pochodzi od nazwiska ich twórcy - Waltera Schottky'ego. Ten niemiecki fizyk zajmował się również udoskonalaniem lamp elektronowych dla Siemensa, odkrył dziury w paśmie walencyjnym półprzewodnika, a także prowadził liczne badania teoretyczne związane z szumami termicznymi.

Sprawdzona hurtownia części elektronicznych

Niezależnie jednak od tego, czy zdecydujesz się na diody Schottkyego czy też inne rozwiązania, pozostaje jeszcze wybór odpowiedniego dostawcy. Problem w tym, że większość sklepów z częściami elektronicznymi ma albo bardzo ograniczony asortyment, albo też oferuje go po wygórowanych cenach. Stanowi to dużą przeszkodę dla wielu pasjonatów, którzy zajmują się układami w ramach swojego hobby. Z myślą o takich osobach powstał sklep Micros: http://micros.com.pl/pl/catalog/070069/diody-schottkyego, w którym możesz złożyć zamówienie w wygodny sposób drogą elektroniczną, a paczka ze wszystkimi zamówionymi częściami dotrze do ciebie w najszybszym możliwym terminie. Pełna oferta sklepu obejmuje między innymi asortyment z takich kategorii jak czujniki, enkodery, mikrokontrolery, ogniwa, oświetlenie LED, przełączniki, przekaźniki oraz radiatory. Wybór jest na tyle duży, że praktycznie nie ma możliwości, abyś nie znalazł tu tego, co jest ci w danym momencie potrzebne. Zawsze też możesz poradzić się doświadczonych sprzedawców podczas zakupów części elektronicznych.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Linkhouse.pl

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.