Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-07-01   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-07-23
Druk 3D na Księżycu
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Laser Zentrum Hannover (LZH) razem z Instytutem Systemów Kosmicznych (IRAS) Politechniki Braunschweig przeprowadzili eksperyment polegający na stopieniu pyłu księżycowego. Miał on na celu przybliżenie świata nauki do wizji kolonizacji naturalnego satelity Ziemi.

Badacze z IRAS przygotowali próbki materiałów do eksperymentów. Prof. Enrico Stoll powiedział: . „W zależności od miejsca lądowania misji skład pyłu księżycowego jest różny. Za pomocą naszych mieszanin symulujemy warunki tak dokładnie, jak to możliwe. Następnie oceniamy jakość stopionych próbek, aby LZH mógł jeszcze bardziej usprawnić proces".

Podczas eksperymentu próbki znajdują się w próżni, tak jakby faktycznie były na Księżycu. Laser je topi, tworząc kulę, która schładza się w komorze eksperymentu zanim „wyląduje".

Stefan Linke z IRAS podsumował: „Następnym celem jest przetestowanie systemu laserowego podczas prawdziwej misji. Jeśli można zastosować system laserowy do topienia na Księżycu, wizja drukowania tam 3D stanie się bliższa, a wraz z nią wizja kolonii księżycowej".

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
innovations-report.com; lzh.de
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :