
Laser Zentrum Hannover (LZH) razem z Instytutem Systemów Kosmicznych (IRAS) Politechniki Braunschweig przeprowadzili eksperyment polegający na stopieniu pyłu księżycowego. Miał on na celu przybliżenie świata nauki do wizji kolonizacji naturalnego satelity Ziemi.
Badacze z IRAS przygotowali próbki materiałów do eksperymentów. Prof. Enrico Stoll powiedział: . „W zależności od miejsca lądowania misji skład pyłu księżycowego jest różny. Za pomocą naszych mieszanin symulujemy warunki tak dokładnie, jak to możliwe. Następnie oceniamy jakość stopionych próbek, aby LZH mógł jeszcze bardziej usprawnić proces".
Podczas eksperymentu próbki znajdują się w próżni, tak jakby faktycznie były na Księżycu. Laser je topi, tworząc kulę, która schładza się w komorze eksperymentu zanim „wyląduje".
Stefan Linke z IRAS podsumował: „Następnym celem jest przetestowanie systemu laserowego podczas prawdziwej misji. Jeśli można zastosować system laserowy do topienia na Księżycu, wizja drukowania tam 3D stanie się bliższa, a wraz z nią wizja kolonii księżycowej".
(KB)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- innovations-report.com; lzh.de

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
Centrum Maszyn CNC
Technologia laserowa, tak szeroko stosowana w coraz większej ilości dziedzin przemysłu, daje ogromne możliwości obróbki metalu, w tym także metali...
-
-
-
-
-