
Inżynierowie z NASA przygotowują się do wysłania w przestrzeń kosmiczną drukarki 3D o małych gabarytach.
Jej zastosowanie oznaczać będzie, przede wszystkim, znaczne oszczędności, gdyż sprzęt i narzędzia nie będą musiały znajdować się na pokładach statków kosmicznych. Trudnościami, jakie napotkali konstruktorzy podczas jej opracowywania były m.in. wymuszona odporność na wibrację i praca w warunkach braku grawitacji.
Według telewizji BBC, po raz pierwszy urządzenie zostanie przetestowane w rzeczywistych warunkach jesienią przyszłego roku.
Druk 3D może także okazać się pomocny w ekstremalnych sytuacjach. W przestrzeni kosmicznej od możliwości naprawy usterek zależy życie astronautów. Jeśli do dyspozycji oddane zostaną im drukarki 3D, z pewnością zwiększy to ich szanse na przetrwanie w trudnych sytuacjach.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- pacetoday

Komentarze (0)
Czytaj także
-
PRODUKCJA ADDYTYWNA I COVID-19
W jaki sposób drukowanie 3D może wpłynąć na przerwany łańcuch dostaw w czasie kryzysu spowodowanego przez epidemię COVID-19? Światowa pandemia...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-