
Jak się okazuje, techniki druku 3D są idealne do zastosowania w przestrzeni kosmicznej. Drukarki stały się obecnie niewielkie, kompaktowe, szybkie i wydajne. Poza tym technologie oferują szeroki wachlarz materiałów, z których wykonywane są detale.
Jeżeli wszystko, co astronauta potrzebowałby do zabrania w podróż kosmiczną sprowadziłoby się do drukarki wraz z oprogramowaniem oraz częściami zamiennymi (także surowcami), pozwoliłoby to zaoszczędzić znaczne ilości paliwa rakietowego.
W pracach NASA zostało wykorzystanych wiele technik addytywnego wytwarzania. Zarówno selektywne spiekanie laserowe (SLS), struktury konforemne w połączeniu z SLS, FDM (Fused Deposition Modeling) oraz modelowanie wiązką elektronów.
Już teraz części wydrukowane dzięki tym technologiom biorą udział w wyprawie na marsa za pośrednictwem obecnego na nim łazika. Dzięki postępującej miniaturyzacji i doskonaleniu technologii, ludzka wyprawa, np. na czerwoną planetę nabiera nowego znaczenia i staje się prostsza z logistycznego punktu widzenia.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- designnews

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Druk 3D z wykorzystaniem metalu
Współcześnie możemy podzielić technologie druku 3D z metalu (pod względem sposobu nakładania materiału) na cztery podstawowe grupy: selektywne...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-