Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-12-17  |  Ostatnia aktualizacja: 2020-12-17
Drukowane implanty
Drukowane implanty
Drukowane implanty

Twórca implantów drukowanych 3D, Osteopore, nawiązał współpracę z Magloy Tech, aby skomercjalizować swój nowy produkt do przeszczepu kostnego. Nowatorski implant składa się z płytek i śrub magnezowych, które rozpuszczają się w ciele pacjenta po pewnym czasie po operacji. Wprowadzając produkt na rynek, obie firmy mają nadzieję przyspieszyć powrót do zdrowia osób po złamaniach kości, jednocześnie eliminując potrzebę rewizji pooperacyjnych.

Obecnie wiele implantów przeznaczonych do leczenia złamań wykonanych jest z tytanu lub stali, które po zagojeniu się ran pacjenta wymagają usunięcia chirurgicznego. Takie operacje są z natury ryzykowne, a niekiedy powodują negatywne skutki uboczne, takie jak infekcje i ból.

Chociaż Osteopore twierdzi, że do tej pory istniejące implanty zmniejszają powikłania chirurgiczne, nadal wymagają one metalowych śrub do mocowania, co oznacza, że niosą ze sobą podobne, wysokie ryzyko. Aby temu przeciwdziałać, firma zastosuje implanty pochodzące całkowicie z druku 3D.

Materiał może przybierać postać śrub i płytek mocujących i jest zaprojektowany w celu ułatwienia naturalnego gojenia, potencjalnie niwelując konieczność późniejszej operacji. Co więcej, biorąc pod uwagę, że w organizmie człowieka występuje dużo magnezu, nie ma ryzyka skutków ubocznych, a urządzenie nie pozostawia żadnych pozostałości.

Większość implantów kostnych może nadal składać się z tradycyjnych, sztywnych materiałów, ale niedawne postępy w druku 3D umożliwiły naukowcom rozpoczęcie opracowywania mniej inwazyjnych alternatyw. Naukowcy z ETH Zurich nie tylko opracowali metodę drukowania 3D biodegradowalnych rusztowań, ale także udało im się osiągnąć bardziej spójny poziom porowatości.

Szwajcarscy aukowcy nie tylko opracowali metodę drukowania 3D biodegradowalnych rusztowań, ale także udało im się osiągnąć bardziej spójny poziom porowatości. Korzystając ze sfabrykowanego szablonu solnego, zespół był w stanie stworzyć struktury o precyzyjnie uporządkowanych porach, zachowując jednocześnie ich stabilność mechaniczną.

Podobnie naukowcy z Nowego Jorku zaprojektowali drukowane w 3D implanty kostne, które rozpuszczają się w miarę gojenia się chrząstki. Podczas testów zespołowi udało się z powodzeniem wykonać i wstawić przeszczepy czaszki zarówno do próbek królika laboratoryjnego, jak i szczurów.

Druk 3D poszerza swoje zastosowania, a wyniki wielu nowatorskich technologii napawają optymizmem co do dalszego rozwoju tej techniki.

(SW)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
3dprintingindustry.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także