Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-07-30   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-07-30
Granulki z żywicy do druku 3D
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Braskem, brazylijska firma petrochemiczna, rozpoczęła współpracę z Titan Robotics, producentem drukarek 3D. Ich działania mają na celu wprowadzenie na rynek nowej żywicy polipropylenowej (PP).

Jason Vagnozzi z Braskem powiedział: „Dzięki partnerstwu z Titan Robotics połączyliśmy kompetencje w zakresie rozwoju maszyn i projektowania polimerów, aby wprowadzić na rynek wyjątkowy produkt". Firma działa na rynku od 18 lat i ma na swoim koncie bogatą historię tworzenia różnego rodzaju tworzyw sztucznych i współpracy m.in. z NASA.

W tym roku razem z Titan Robotics współpracowała, aby stworzyć żywicę proszkową. Co prawda, były one używane od dawna, jednak drukowanie elementów wielkoformatowych sprawiało do tej pory kłopoty.

Wyprodukowane przy użyciu nowych granulek żywicy PP produkty wykazują niewielką ilość wad i dużą przyczepność międzywarstwową, przez co pokonują tradycyjne wyzwania związane z drukowaniem 3D z PP i tym samym stają się dobrym tworzywem do zastosowań w sektorze motoryzacyjnym, chemicznym czy gazowym.

(KB)

 

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
3dprintingindustry.com; titan3drobotics.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :