
W 2012 roku laboratoria HP opublikowały dokument, w którym wskazywały druk 3D w przezroczystym szkle jako potencjalną ścieżkę rozwoju technologii addytywnego wytwarzania.
Według badaczy ze znanej firmy wykorzystanie szkła byłoby interesujące ze względów takich jak jego zdolność recyklingowa, wpływ na jakość i estetykę produktów końcowych oraz wysoką dostępność surowca na ziemi.
Zagraniczne media donoszą, że HP niedawno zamieściło ogłoszenie o pracę w Wielkiej Brytanii w ramach pracy nad hybrydowym drukiem 3D. Zainteresowani etatem mieli bowiem według ogłoszenia szansę na pracę nad konstrukcją maszyn do masowej produkcji przestrzennych elementów ze związków nieorganicznych, w tym przede wszystkim ze szkła.
HP już w listopadzie ma zadebiutować z pierwszą drukarką 3D własnej konstrukcji. Medialny szum wokół firmy przed niezwykłą premierą wydaje się więc wysoce uzasadniony.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Inne
- Źródło:
- pacetoday

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kiedy warto wdrożyć innowacje technologiczne do przemysłu?
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu robotyka była głównie zarezerwowana dla dużych zakładów przemysłowych, przede wszystkim z branży automotive. Dziś...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-