
Po majowych doniesieniach o skonstruowaniu swojej pierwszej drukarki 3D, HP rozpoczęło dostawy swojego urządzenia Jet Fusion 3D. Jego pierwszymi odbiorcami są partnerzy i deweloperzy z Europy i Ameryki Północnej. Wśród nich znajdziemy firmy, takie jak Jabil, Materialise czy Shapeways.
W listopadzie firma Evonik ogłosiła, że produkowany przez nią proszek z tworzywa sztucznego VESTOSINT 3D Z2773 stał się pierwszym certyfikowanym materiałem zgłoszonym do HP Open Platform Program. Docelowo kolejnymi dostawcami proszków mają zostać BASF, Arkema oraz Lehmann&Voss.
- Sześć miesięcy temu zaprezentowaliśmy technologię HP Jet Fusion 3D Printing Solution oraz listę firm, które chcą dołączyć do nas w podróży w kierunku kolejnej rewolucji przemysłowej - powiedział Ramon Pastor, wiceprezes i dyrektor generalny HP 3D Multi Jet Fusion - Oczekujemy, że nasi partnerzy wniosą we współpracę wiele dobrego na rzecz jej rozwoju, a innowacyjne materiały wykorzystywane w naszych drukarkach przyniosą klientom niespotykaną dotąd jakość i oszczędność.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- machinery.co.uk

Komentarze (1)
Czytaj także
-
Kiedy warto wdrożyć innowacje technologiczne do przemysłu?
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu robotyka była głównie zarezerwowana dla dużych zakładów przemysłowych, przede wszystkim z branży automotive. Dziś...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
BOB
Tylko na to czekałem :D Swego czasu chciałem się zająć drukarkami jednak ktoś uświadomił mnie, że jak duża firma stworzy drukarki to posiadać je będzie każdy za parę zł :D Dobra robota.