
World HP Inc. i Dassault Systemes zamierzają współpracować w celu wprowadzenia innowacji w zakresie projektowania produktów zarówno przez przedsiębiorców, jak i studentów. Planują one udoskonalić aplikacje projektowe i inżynierskie SOLIDWORKS 3D, tak by można było całkowicie usunąć ograniczenia tradycyjnej produkcji.
HP jest wiodącym na świecie dostawcą drukarek 3D. Firma zdołała zrewolucjonizować projektowanie i produkcję dzięki swojej technologii drukowania Multi Jet Fusion 3D, która jest w stanie kontrolować właściwości części na poziomie pojedynczego woksela. Dzięki temu możliwe staje się tworzenie części o zmiennej sztywności, licznych kolorach czy przewodności elektrycznej. Z kolei aplikacje SOLIDWORKS zasilane przez platformę Dassault Systèmes biorą udział w całym procesie projektowania. Towarzyszą one milionom projektantów i inżynierów w codziennej pracy.
Powstałe dzięki współpracy obu firm wersje SOLIDWORKS pozwolą użytkownikom projektować specjalnie dla technologii Multi Jet Fusion (MJF) firmy HP. Nie będzie to tworzenie pełnokolorowych części wykonanych za pomocą systemów strumieniowych lub atramentowych. Zamiast tego technologia będzie obejmować kontrolę "poziomu woksela", o której mowa powyżej. Oznacza to, że zapewni możliwość drukowania różnych atramentów w skali trójwymiarowego piksela.
Zaplanowane innowacje nie kończą się tylko na MJF. Obejmują również produkcję obwodów drukowanych (PCB) w systemie DragonFly 2020 Pro z Nano Dimension. Technologia Nano Dimension umożliwia drukowanie 3D materiałów przewodzących z częścią polimerową 3D, dzięki czemu będą możliwe nowe kształty i wymiary. Zmniejszy się ilość błędów, a produkcja przyspieszy dzięki drukowaniu tych materiałów bezpośrednio w oprogramowaniu.
Zresztą, nie chodzi tylko o materiały, ale także o metodę, w szczególności o projektowanie generatywne. Dassault Systèmes nawiązał współpracę z Desktop Metal, dzięki czemu użytkownicy oprogramowania SOLIDWORKS mogą teraz wyświetlać podgląd narzędzia Desktop Metal Live Parts, które opiera się na jednostce wieloczynnikowej z procesorem graficznym (GPU), która automatycznie generuje części zoptymalizowane pod kątem masy w czasie rzeczywistym.
W planach jest także stworzenie pełnego przepływu pracy, który przeniósłby użytkowników z projektowania bezpośrednio do druku 3D. Planowane są w tej dziedzinie także inicjatywy edukacyjne realizowane przez partnerów.
W branży od dawna mówiło się, że produkcja części wymaga wprowadzenia nowych technologii. Wydaje się, że zaczyna się to w końcu dziać.
(PP)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- solidworks; engineering

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
Druk 3D z wykorzystaniem metalu
Współcześnie możemy podzielić technologie druku 3D z metalu (pod względem sposobu nakładania materiału) na cztery podstawowe grupy: selektywne...
-
-
-
-
-