Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2011-07-21 | Ostatnia aktualizacja: 2011-07-21
Innowacyjna metoda wykorzystania podtrzymki

Innowacyjna metoda wykorzystania podtrzymki
Warsztaty mechaniczne mają coraz bardziej innowacyjne przedsięwzięcia. Dzięki praktycznym problemom, integrują i czerpią korzyści z nowych technologii obróbki, a także opracowują niekiedy nowe sposoby wykorzystania istniejących rozwiązań. Producent Tect Aerospace, który dostarcza kompleksowe elementy do przemysłu lotniczego i komponenty generatorów energii, realizuje właśnie ten drugi scenariusz.
Terry Neil, kierownik serwisu technicznego producenta oddziałów Everett and Woodinville w Waszyngtonie, znalazł sposób, aby zmodyfikować jedną z ich dwurewolwerowych tokarek CNC, w sprytny sposób, który zapewni elementom lotniczym niezwykłą stabilność w krytycznych momentach obróbki. Z pomocą John’a Goes;a z Ellison Technologies, pan Neil zintegrował samocentrującą się podtrzymkę FRU3 od firmy Kitagawa-Northtech z dolną głowicą rewolwerową tokarki Mori Seiki ZL-35B. Podtrzymka została użyta do pozycjonowania i podtrzymania specjalnego elementu, aby osiągnąć bardzo wysoką tolerancję jego cech.
Pan Neil mówi, że taka konfiguracja ma kilka znaczących zalet. Po pierwsze, pozwala tokarce dokładnie określić zero elementu i zwiększyć wydajność obróbki wykańczającej i operacji wiercenia.
Po drugie, FRU3 może pełnić rolę nadążnej podtrzymki. Podczas, gdy dolna głowica rewolwerowa porusza się w osi Z, zamontowana na niej FRU3 obsługuje smukłe części, które są podatne na zginanie, w trakcie gdy obróbki dokonuje górna głowica. Dodany suport przeciwdziała siłom skrawania, które oddziałują poprzez narzędzie na górną głowicę, co pozwala na zapewnienie lepszej prostoliniowości przedmiotu. Wreszcie, bezpieczniejsze pozycjonowanie detalu i stabilizacja przy pomocy podtrzymki pozwala tokarce obrabiać z większymi parametrami skrawania, co skutecznie redukuje liczbę cykli i zmniejsza odpady.
Korzystanie z podtrzymki w ten sposób oznacza, że warsztat traci trzy miejsca na narzędzia w dolnej głowicy, mimo to podtrzymka może być w każdej chwili wymontowana. Jednak inna podtrzymka z serii FRU – model FRU3.2, który warsztat używa z tokarką Okuma LU45, pozwala na obrót dolnej głowicy. W rzeczywistości jakość podtrzymek oferowanych przez ich producenta skłoniła Tect Aerospace do zakupu drugiej obrabiarki Mori Seiki.
Linia podtrzymek z serii FRU pozwala na mocowanie elementów o wymiarach od 4mm do 1100mm. Standardowe funkcje podtrzymki to automatyczne smarowanie, maksymalne sprzężenie zwrotne, połączenie ze sprężarką, zawór bezpieczeństwa, zapasowa para rolek i elektroniczny układ bezpieczeństwa.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- mmsonline

Komentarze (0)
Czytaj także
-
POMOC W TWORZENIU PARKU MASZYNOWEGO - Ciekawe Firmy
Pomoc w tworzeniu parku maszynowego (3. styczeń 2014) Na polskim rynku istnieją już ponad dekadę, choć doświadczenie w branży zdobywali już...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-