Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-05-07   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-05-07
Inteligentny chwytak do małych przedmiotów
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Urządzenia tego typu jak chwytaki znajdują wiele zastosowań w różnych gałęziach przemysłu. Niestety te obecnie dostępne na rynku nie zawsze są w stanie sprostać wyzwaniom.

Inteligentny chwytak SCHUNK EGI został zaprojektowany do wymagających i różnorodnych zadań związanych z obsługą urządzeń elektronicznych, farmaceutycznych i laboratoryjnych. Charakteryzuje się on elastycznie regulowanymi siłami chwytania, nawet aż do 100 N. Dodatkowo, dzięki zintegrowanej inteligencji, elementy, które są elastyczne lub wrażliwe na odkształcenia lub pęknięcia, mogą być obsługiwane na tyle delikatnie, że nic im nie grozi.

Co więcej, w przypadku awarii zasilania możliwe jest utrzymanie prawie całkowitej siły chwytaka. Urządzenie zawiera także dodatkowe funkcje, jak m.in. zintegrowany serwer internetowy, który może być użyty do skonfigurowania podstawowych funkcji bez potrzeby dodatkowego oprogramowania. Chwytak SCHUNK EGI już jest elementem dalszych badań. Przygotowywane są m.in. plany na uzwględnienie dodatkowych rozmiarów i aktualizacje oprogramowania.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
machiningnews.com; etmm-online.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :