
Już jutro rozpoczynają się największe targi przemysłowe w Polsce – ITM Polska. Wydarzenie, podczas którego swoją ofertę zaprezentuje blisko 1000 firm, z czego aż 50% stanowią reprezentanci zagranicy, potrwa do piątku 12 czerwca.
Na powierzchni ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych można będzie zobaczyć maszyny w ruchu, innowacje i technologie, które mają wpływ na kształt i ewolucję polskiego i światowego przemysłu. W tym roku, wzorem lat ubiegłych, utrzymany został przejrzysty podział na salony tematyczne. Pawilony 5, 5A oraz cały czteropak zajmują maszyny, obrabiarki i narzędzia, czyli salon Mach-Tool. Wszystko, co związane jest z obróbką powierzchni, czyli Salon Surfex, to pawilon 6A, w którym zlokalizowana jest także przestrzeń Hape – hydraulika, pneumatyka i napędy oraz Metalforum - odlewnictwo, hutnictwo i przemysł metalowy. Salony: Welding, w ramach którego prezentowana jest oferta dla branży spawalniczej oraz Salon Bezpeczeństwa Pracy w Przemyśle BHP zajmują pawilon 4, zaś odbywające się w tym samym czasie Tragi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting (oraz Subcontracting ITM Meetings) zlokalizowane są w pawilonie 3. Podczas targów, w ramach salonu Nauka dla Gospodarki zaprezentowany zostanie także dorobek jednostek naukowych.
MAPA TERENU
Przeglądowi rynkowych nowości towarzyszy bogaty program wydarzeń, wśród których na specjalną uwagę zasługują między innymi:
- pierwsza w Polsce konferencja poświęcona rodzimej branży aluminium „Aluminium 2015. Biznes Trendy Technologie" (<<<<szczegółowe informacje="">>>>)
- XIII Forum Inżynierskie (<<<<szczegółowe informacje="">>>>)
- seminarium „Stale nierdzewne w konstrukcjach stalowych" (<<<<szczegółowe informacje="">>>>)
- II edycja dyskusji „Obróbka w Polsce" (<<<<szczegółowe informacje="">>>>)
- platforma współpracy i transferu innowacji (<<<<szczegółowe informacje="">>>>)
- konferencja poświęcona dotacjom na inwestycje (<<<<szczegółowe informacje="">>>>)
- Seminarium Obróbki Plastycznej „Nauka na rzecz innowacji technologicznych i materiałowych" (<<<<szczegółowe informacje="">>>>)
- seminarium „Tradycyjne oraz innowacyjne obróbki powierzchniowe a konstytuowane właściwości warstw wierzchnich części maszyn" (<<<<szczegółowe informacje="">>>>)
- warsztaty 360 stopni wokół projektowania (<<<<szczegółowe informacje="">>>>)
W ramach salonu Surfex tradycyjne odbywa się także Poligon Umiejętności – przestrzeń wymiany doświadczeń i najnowszych informacji w zakresie obróbki powierzchni. W drugi dzień targów będą mieć miejsce także Warsztaty tematyczne lakierników, technologów i kierowników lakierni. (<<<<<szczegółowe informacje="">>>>>)
Nowością tegorocznej edycji jest program KARIERA INŻYNIERA. Platforma umożliwia kontakt pomiędzy studentami i absolwentami uczelni technicznych z całego kraju a przedsiębiorcami poszukującymi młodych, utalentowanych osób do pracy bądź odbycia praktyk, stażu, szkolenia lub kursu w swoich firmach (lista ofert).
PEŁNY PROGRAM WYDARZEŃ
Zapraszamy do Poznania!
(gz)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
Szlifierki pneumatyczne - dowiedz się który model jest dla Ciebie!
Szlifierki pneumatyczne to jedne z najpopularniejszych narzędzi z napędem pneumatycznym. Są one powszechnie wykorzystywane w procesach...
-
-
-
-
-