
L'Oréal USA, amerykańska filia jednej z najbardziej znanych firm kosmetycznych nawiązała współpracę ze spółką zajmującą się trójwymiarowym biodrukiem.
Firma Organavo zajmuje się głównie addytywnym wytwarzaniem tkanek skóry. L'Oréal chce wykorzystywać tego typu preparaty do testowania bezpieczeństwa i skuteczności danego produktu. Organavo wykorzystuje druk trójwymiarowy w taki sposób, aby naśladować formy i funkcje tkanek natywnych.
Partnerstwo ma ogromny potencjał do rozwoju innowacyjnej działalności w ramach inkubatora technologicznego grupy L'Oréal. Spółka pracuje na poddawanej rekonstrukcji skórze przez ostatnie 30 lat. Organavo daje potentatowi nowe możliwości, a w swoim portfolio posiada nawet wydrukowane komórki wątroby oraz nerek.
L'Oréal rozpoczął prace na hodowanej skórze, szukając alternatywy dla testów na zwierzętach. Dziś w laboratoriach koncernu pracuje 60 naukowców, a do dyspozycji mają ponad 100 tysięcy próbek skóry odpowiadającej różnemu wiekowi, karnacji, etc. Obecnie próbki są efektem namnażania komórek skóry, która dostarczana jest przez kliniki zajmujące się chirurgią plastyczną.
Nie jest jasne, kiedy rozpocznie się produkcja skóry w kooperacji z Organavo. Współpraca obu firm jest bowiem póki co na wczesnym etapie.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- newsweek

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Taśmy termotransferowe: komu i do czego mogą się przydać?
Taśmy termotransferowe to obecnie jeden z najpopularniejszych materiałów stosowanych w drukowaniu oznaczeń. Znajdziemy je w biurach, halach...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-