Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-02-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-02-12
Lamborghini drukuje części samochodowe na dużą skalę
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Włoska marka, znana z produkcji ekskluzywnych sportowych samochodów, jest kolejną firmą motoryzacyjną, która wdrożyła technologię druku 3D w swoim procesie produkcyjnym.

Stefan Gramse, dyrektor ds. Zaopatrzenia Automobili Lamborghini SpA., powiedział: "Dzięki szeroko zakrojonym badaniom nad zamówieniami stwierdziliśmy, że wiele naszych komponentów samochodowych to idealni kandydaci do produkcji cyfrowej".

Firma wprowadziła technologię Carbon 3D i Digital Light Synthesis (DLS), która wykorzystuje światło i tlen do szybkiego wytwarzania produktów z żywicy. Pierwszą częścią, która została przy jej użyciu wyprodukowana jest nowe teksturowane wieczko paliwa z etykietą Urus i elementem klipsowym do kanału powietrznego. Obie części są znalazły się w Super SUV Lamborghini, który został po raz pierwszy wprowadzony w 2018 roku i jest jednym z najszybszych SUV na świecie z ceną około 200 000 $.

Działania Lamborghini stanowią kolejny przykład na to, że drukowanie 3D może pomóc firmom z różnych branż w przekształcaniu produktów i tworzeniu na większą skalę tego, co było kiedyś niewyobrażalne.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
carbon3d.com; 3ders.org

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :