
Współpraca między producentem filamentów Filmanetive a Pengraff UK, producentem rozwiązań do montażu urządzeń na ścianie, przyniosła nowy zrównoważony model biznesowy. Zapewnia on ekologiczne rozwiązanie w trosce o środowisko.
Sprzęty takie jak routery czy telewizory to elementy, które wymagają dodatków do montażu na ścianie lub na półce. Są one jednak tymczasowe i zazwyczaj wyrzucane, gdy tylko staną się przestarzałe.
Firma Pengraff UK, będąc świadomą krótkiego bytu tego typu sprzętów, zdecydowała się korzystać z materiałów z recyklingu. Wykorzystuje włókna dostarczane przez Filamentive, pochodzące z recyklingu odpadów powstałych podczas procesów produkcyjnych.
Do produkcji wykorzystywane są drukarki Ultimaker 3D pracujące w trybie ciągłym. Umożliwia to wytwarzanie produktów bez wydatków związanych z oprzyrządowaniem. Dodatkowo model biznesowy produkcji na żądanie sprawia, że nie ma problemu z przechowywaniem dużych ilości zapasów. Jest to również zrównoważony sposób produkcji, który zmniejsza koszty transportu, koszty wysyłki i opłaty.
(KB)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- additivemanufacturing; 3dprinting.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
Budowa przenośników taśmowych a przenośników płytkowych
Przenośniki należą do grupy najczęściej wykorzystywanych modułów maszyn w przemyśle. Jako połączenie siły i technologii pozwalają na skuteczną...
-
-
-