Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-11-26   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-11-26
Materiały do druku 3D pochodzące z recyklingu
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Współpraca między producentem filamentów Filmanetive a Pengraff UK, producentem rozwiązań do montażu urządzeń na ścianie, przyniosła nowy zrównoważony model biznesowy. Zapewnia on ekologiczne rozwiązanie w trosce o środowisko.

Sprzęty takie jak routery czy telewizory to elementy, które wymagają dodatków do montażu na ścianie lub na półce. Są one jednak tymczasowe i zazwyczaj wyrzucane, gdy tylko staną się przestarzałe.

Firma Pengraff UK, będąc świadomą krótkiego bytu tego typu sprzętów, zdecydowała się korzystać z materiałów z recyklingu. Wykorzystuje włókna dostarczane przez Filamentive, pochodzące z recyklingu odpadów powstałych podczas procesów produkcyjnych.

Do produkcji wykorzystywane są drukarki Ultimaker 3D pracujące w trybie ciągłym. Umożliwia to wytwarzanie produktów bez wydatków związanych z oprzyrządowaniem. Dodatkowo model biznesowy produkcji na żądanie sprawia, że nie ma problemu z przechowywaniem dużych ilości zapasów. Jest to również zrównoważony sposób produkcji, który zmniejsza koszty transportu, koszty wysyłki i opłaty.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
additivemanufacturing; 3dprinting.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :