
Made In Space jest firmą z Doliny Krzemowej, która jako pierwsza wysłała drukarkę 3D w przestrzeń kosmiczną, umożliwiając tym samym astronautom na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej drukowanie części i innych przedmiotów, których potrzebują. Teraz firma ma inny powód do dumy: rekord świata Guinnessa dla najdłuższego w historii obiektu drukowanego w 3D.
Obiekt, o którym mowa, mierzy 123 stopy i 8,25 cala, czyli prawie 38 metrów i został wydrukowany przy użyciu rozszerzonej struktury maszyny do produkcji części Made In Space (ESAMM). Drukarka 3D ESAMM ma być dodatkowym komponentem produkcyjnym innowacyjnego systemu Archinaut, nad którym obecnie pracuje firma.
W przeciwieństwie do systemu Additive Manufacturing Facility (AMF), który aktualnie znajduje się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), Archinaut został zaprojektowany do funkcjonowania w warunkach kosmosu, gdzie będzie korzystał z systemu ramion do montażu i naprawy dużych elementów, takich jak satelity.
Prezes Made In Space Andrew Rush przyznał: "Guinness to najbardziej rozpoznawalny, globalny autorytet w ocenie rekordów, a nasz zespół nie mógł być bardziej dumny z uznania, jakie go spotkało za tę niewiarygodną pracę. Oni na to zasługują."
Już rok temu firma ogłosiła, że planuje wysłać misję demonstracyjną Archinaut na orbitę w 2018 roku. Wg jej zapewnień Archinaut będzie w stanie budować struktury w kosmosie dłuższe niż 100 metrów. Made In Space dzięki swojej zrobotyzowanej technice druku 3D osiąga kolejne sukcesy na ziemi. Pozostaje teraz czekać na rekord w przestrzeni kosmicznej.
(KB)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- fastcompany.com; 3ders.org

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kiedy warto wdrożyć innowacje technologiczne do przemysłu?
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu robotyka była głównie zarezerwowana dla dużych zakładów przemysłowych, przede wszystkim z branży automotive. Dziś...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-