Powrót do listy wiadomości Dodano: 2011-09-19  |  Ostatnia aktualizacja: 2011-09-19
Niecodzienne zastosowanie Rapid Prototyping
Niecodzienne zastosowanie Rapid Prototyping
Niecodzienne zastosowanie Rapid Prototyping
Buty złożone z twardego oraz gumopodobnego materiału przy pomocy drukarki 3D Objet Connex. To jedyna technologia umożliwiająca druk 3D z różnych materiałów.

Objet ogłosił, że jego drukowane buty zaprojektowane przez Marloes’a ten Bhomer’a będą ciekawym eksponatem na jesiennej wystawie zatytułowanej Power of Making, a mającą miejsce w Londynie. Wyprodukowane dzięki technologii rapid prototyping buty, są zaprojektowane i wytwarzane modułowo, dzięki czemu można dostosowywać ich wygląd, dzięki zmianie elementów.

„Moja praca to nowy sposób podejścia do projektowania – Użyłem nowych materiałów i metod, ponieważ pomaga to przełamywać konwenanse.”, tłumaczy projektant. „Rapid prototyping stymuluje proces tworzenia. Poznałem dokładnie tę metodę, która warstwie po warstwie pomaga stworzyć coś w parę godzin.”

„Dzięki technologii oferowanej przez Objet, możliwe jest wydrukowanie całego buta, włączając w to twardy obcas i elastyczną przednią część. Nie jest to możliwe w przypadku konwencjonalnych technologii rapid prototyping. Buty drukowane są jako jeden przedmiot, więc wychodzą z drukarki jako jeden przedmiot, który można rozłożyć i złożyć ponownie. To inspirujące i otwiera nowe możliwości wymiennych obcasów oraz tworzenia projektów pod daną osobę. Ponadto zaletą jest możliwość napraw i tworzenia bardziej realistycznych produktów. Zmienia to ideę rapid prototyping i rapid manufacturing, które dedykowane są do tworzenia prototypów.”

Drukowanie Objet 3D, które pozwala na kombinacje różnych materiałów jest szeroko stosowane w przemyśle obuwniczym. Tworząc bardziej realistyczne prototypy oraz rozpowszechniając tę ideę dostaje się możliwość tworzenia lepszych produktów, w krótszym czasie i po niższych kosztach całkowityc.. Dilad Gans, wiceprezes Objet komentuje: „Bardzo szczegółowe modele, produkowane przez Objet zapewnią korzyści wynikające z fizycznego podglądu projektu, który do tej pory można było realizować na dwuwymiarowych rysunkach. Jako niedroga alternatywa dla butów produkowanych w fabrykach, sam proces zachęca użytkowników do bardziej alternatywnych rozwiązań. Pozwala także na zwiększenie potencjału produkcji i lepszych projektów koncepcyjnych.”

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
pddnet.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także