Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-04-28   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-04-28
Nowa metoda fuzji proszkowej
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Brytyjska firma inżynierska, Wayland Additive, ogłosiła, że opracowała technologię NeuBeam, będącą nową metodą fuzji proszkowej. Technologia ta może neutralizować akumulację ładunku, która ma miejsce w przypadku tradycyjnych sposobów, jak topienie wiązki elektronów (EBM).

Dzięki tego typu właściwościom zapewnia szerszy zakres wykonalnych parametrów drukowania, a także większą elastyczność niż EBM czy technologie PBF.

NeuBeam system zapewnia ciepło przyłożone tylko do odpowiednich sekcji obszaru drukowania, dzięki czemu nie powstaje częściowo spieczony proszek, który może się stopić z częścią, tym samym pogarszając wykończenie jej powierzchni.

Technologia ta charakteryzuje się również zmniejszonym zużyciem energii oraz częściami o zmniejszonym tzw. resztkowym stresem. Problem tego zjawiska jest znany od wielu lat i wynika z cyklicznego szybkiego nagrzewania i chłodzenia, które powoduje kurczenie się warstwy. Jest to zjawisko dotyczy, które dotyka głównie części o dużych przekrojach.

Jeśli okaże się, że NeuBeam jest faktycznie w stanie wyprodukować części bez tego typu naprężeń, możliwa stanie się produkcja większych obiektów w skali dotychczas nieznanej.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
3dprintingindustry.com; tctmagazine.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :