
Brytyjska firma inżynierska, Wayland Additive, ogłosiła, że opracowała technologię NeuBeam, będącą nową metodą fuzji proszkowej. Technologia ta może neutralizować akumulację ładunku, która ma miejsce w przypadku tradycyjnych sposobów, jak topienie wiązki elektronów (EBM).
Dzięki tego typu właściwościom zapewnia szerszy zakres wykonalnych parametrów drukowania, a także większą elastyczność niż EBM czy technologie PBF.
NeuBeam system zapewnia ciepło przyłożone tylko do odpowiednich sekcji obszaru drukowania, dzięki czemu nie powstaje częściowo spieczony proszek, który może się stopić z częścią, tym samym pogarszając wykończenie jej powierzchni.
Technologia ta charakteryzuje się również zmniejszonym zużyciem energii oraz częściami o zmniejszonym tzw. resztkowym stresem. Problem tego zjawiska jest znany od wielu lat i wynika z cyklicznego szybkiego nagrzewania i chłodzenia, które powoduje kurczenie się warstwy. Jest to zjawisko dotyczy, które dotyka głównie części o dużych przekrojach.
Jeśli okaże się, że NeuBeam jest faktycznie w stanie wyprodukować części bez tego typu naprężeń, możliwa stanie się produkcja większych obiektów w skali dotychczas nieznanej.
(KB)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- 3dprintingindustry.com; tctmagazine.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Druk 3D z wykorzystaniem metalu
Współcześnie możemy podzielić technologie druku 3D z metalu (pod względem sposobu nakładania materiału) na cztery podstawowe grupy: selektywne...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-