
MC Machinery Systems, spółka zależna Mitsubishi Corp, zaprezentowała całkiem nową technologię EDM, wykorzystującą napęd cylindryczny, oferując, w ten sposób, bardzo prostą lecz inteligentną ścieżkę projektowania.
Do tej pory, przy wyborze maszyny EDM, klienci musieli wybierać pomiędzy szybkością a precyzją. Dzięki nowej serii MV, nie muszą już tego robić. Poza nowym innowacyjnym napędem, MV posiadają wiele usprawnień, pozwalających na nowe zastosowania.
Ponad 500 uczestników w placówce MC Machinery System Wood Dale miało okazję zapoznać się na żywo z nową technologią. Oprócz tego czekał na nich pokaz maszyn EDM do pracy w środowisku płynnym, frezarek, waterjetów oraz pras krawędziowych.
„Nasz przemysł przeżywa ożywienie, a wraz z nim rewitalizację.", powiedział wiceprezes w dziale maszyn EDM, frezarek oraz waterjetów, Nick Giannotte. „Wytwarzanie w Ameryce Północnej rośnie w siłę w wielu branżach, o czym świadczy obecność gości, uczestniczących w tym wydarzeniu. Dzięki wydaniu nowej technologii, mamy nadzieję, że pomożemy zwiększyć produktywność, rentowność oraz ostatecznie utrzymać tendencje wzrostową w produkcji w Ameryce."
Cylindryczny silnik zastosowany w maszynie tworzy dookólny strumień magnetyczny i pozwala na bezkontaktowe przenoszenie momentu elektromagnetycznego. „Jednym z negatywnych aspektów standardowych systemów napędowych jest to, że wymagają specjalnej konstrukcji i montażu. Wiele elementów musi być wykonywanych przez odlewanie. Do otoczenia wału wybraliśmy magnesy stałe i ukształtowaliśmy je w specjalny sposób, osadzając w rurze ze stali nierdzewnej. Dzięki temu wał zastępuje śrubę toczną, a energia przekazywana jest wzdłuż pola magnetycznego do kolejnego.”, powiedział Mike Bystgrek, kierownik działu EDM w firmie.
Nowa konstrukcja sprawia, że ograniczone zostało tarcie i zużycie. Wyeliminowała została także potrzeba smarowania i błąd nawrotu. System nie emituje hałasu i nie wymaga uwzględnienia problemów związanych z rozszerzalnością cieplną. System współpracuje z dostępnymi na rynku servodriverami i jest odporny na zapylenie oraz pył procesowy.
„W Mitsubishi, zwracamy uwagę na ciągłe doskonalenie. Następne generacje naszych produktów zawsze czymś się wyróżniają. Tworząc nową serię MV, czerpaliśmy z poprzednich, analizując, w jaki sposób, można je udoskonalić.", powiedział Bystrek.
Technologia T-casting pozwala poruszać się w różnych kierunkach na niezależnych prowadnicach, co nie powoduje lawinowego zwielokrotniania błędów. Cały system jest również bardziej sztywny, a jego ruchy są płynne i precyzyjne.
Maszyny MV 1200 posiadają utwardzony stół odporny na korozję. Zwiększona została przestrzeń robocza, co pozwala na osiągnięcie większej wydajności podczas obróbki.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- onlineamd

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Inwazja nowości na stoisku firmy Technologie Formowania Metali Sp. z o.o.
Już po raz czternasty firma Technologie Formowania Metali Sp. z o.o. zaprezentuje swoją ofertę maszyn na targach ITM Mach-Tool, gdzie...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-