Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-06-29   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-06-29
Nowe materiały do druku na rynku
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Na rynku branżowym pojawiły się właśnie trzy nowe materiały z tworzywa sztucznego SLA na bazie akrylanu, które są bardziej wytrzymałe, zapewniają większą dokładność i gładką powierzchnię. Materiały wprowadziła nowojorska firma Shapeways.

Według komunikatu prasowego zostały one zaprojektowane do druku stereolitograficznego (w skrócie - SLA) i zapewniają precyzyjnie wymiarowe części o doskonałej jakości powierzchni. Nazwy to: Accura 60, Accura Xtreme i Accura Xtreme 200.

Pierwszy z nich to przezroczysty plastik, z którego można uzyskać trwałe i sztywne części. Ma on podobne właściwości do poliwęglanu (PC). Tego typu tworzywo będzie przydatne do tworzenia elektronicznych obudów czy komponentów oświetleniowych.

Wersja Xtreme to z kolei szare tworzywo sztuczne, które poza wytrzymałością cechuje się odpornością na wilgoć i temperaturę. Można z niego uzyskać bardzo szczegółowe i dokładne wydruki. Postać z liczbą 200 w nazwie ma barwę białą i jest najtwardsza ze wszystkich, znajdzie więc zastosowanie wszedzie tam, gdzie na pierwszym miejscu stawia się wytrzymałość.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
shapeways.com; all3dp.com

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :