Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-03-16  |  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-16
Obrabiarka z włókna węglowego
Obrabiarka z włókna węglowego
Obrabiarka z włókna węglowego

Firmy Exechon, Injaz National (Zjednoczone Emiraty Arabskie), Lockheed Martin (USA) oraz Tecgrant AB (Szwecja) we współpracy z Airbusem i Boeingiem zaprezentowały światu zupełnie nową obrabiarkę astronautyczną- XMini. Robot ma za zadanie zająć się produkcją w przestrzeni kosmicznej.

XMini
Łączy w sobie giętkość i dynamikę ramienia robotycznego ze sztywnością oraz precyzją obrabiarki. Został wykonany z materiału zwanego CFRP (kompozyt zbrojony włóknem węglowym i polimerową osłoną). Może być składany, rozkładany w miejscach zazwyczaj niedostępnych dla maszyn, czy ludzi. Do wspomagania zautomatyzowanego wytwarzania wykorzystuje PKM (Parallel Kinematics Machining). Oznacza to, że ruchy odbywają się wzdłuż trzech lub więcej równoległych do siebie osi. Jest w stanie pracować samodzielnie lub być częścią pewnego systemu produkcyjnego. Z jego specyfikacji możemy się m.in. dowiedzieć, że ma moc 7 kN, przyspieszenie 3G, a dokładność ok. 10 mikronów.

XMini to pierwszy taki produkt firmy. Stanowi on centrum inżynierii oraz wytwarzania tej technologii w przemyśle kosmicznym, motoryzacyjnym, obronnym i innych. Będzie pokazywany w tym roku na wystawie w Masdar Institute of Science and Technology w Abu Zabi. Współpraca producenta z uniwersytetem, ma na celu napędzić rozwój wyżej wymienionych rynków w Zjednoczonych Emiratach, a także zwiększyć zrobotyzowaną oraz zautomatyzowaną produkcję. Stworzy nie tylko nowe możliwości w tym rejonie, ale również przyniesie partnerom długoterminowe korzyści ekonomiczne.

(AB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
compositesworld.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także