
Open-source'owa drukarka SLS została z powodzeniem wykorzystana do wydrukowania skomplikowanych obiektów 3D z biomateriałów i proszków tworzyw sztucznych. Koszt systemu stanowi ułamek ceny równie wydajnych systemów komercyjnych.
Bioinżynierowie z Rive University zbudowali swoje urządzenie o nazwie OpenSLS za mniej niż 10 tysięcy dolarów. Komercyjne platformy SLS to koszt od około 400 tysięcy dolarów do nawet miliona. Systemy komercyjne nie mogą jednak zostać wykorzystane do pracy z niestandardowymi materiałami proszkowymi, co stoi na przeszkodzie rozwojowi chociażby bioinżynierii materiałowej.
Zespół zaprezentował możliwości urządzenia, drukując serię skomplikowanych obiektów zarówno z powszechnie stosowanego proszku nylonowego, jak i już mniej standardowych polikaprolaktonu oraz PCL. Udane wykorzystanie jako budulca biokompatybilnego PCL jest szczególnie istotne, ponieważ możliwość dowolnego kształtowania skomplikowanych elementów, które można wykonać wyłącznie technikami spiekania, może pchnąć do przodu rozwój implantologii z wykorzystaniem druku 3D.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- photonics

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Dlaczego etykiety są tak istotne dla przemysłu i gospodarki?
Etykiety stanowią jeden z elementów niezbędnych do zapewnienia prawidłowego przebiegu procesów produkcyjnych, logistycznych oraz sprzedażowych....
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-