
Uniwersytet Zachodniej Australii oraz Royal Perth Hospital rozpoczęli współpracę z Aurora Labs 3D, specjalistą druku 3D, w celu zbadania jak można wykorzystać tę technologię do tworzenia implantów medycznych.
Ich współdziałanie ma na celu stworzyć projekty, specyfikacje i parametry do drukowania 3D ludzkich implantów medycznych przy użyciu drukarki S-Titanium Pro Small Form Printer. Każdy z podmiotów ma określone zadania. UZA zbada charakterystykę implantu odpowiednią do wrastania tkanek i oceni materiały, które można wykorzystać. Z kolei Szpital ma zapewnić projekty płytek czaszkowych. Firma zapewni nie tylko drukarkę, ale także obsługę techniczną i szkolenie.
Dyrektor zarządzający Aurora, David Budge, powiedział: "To partnerstwo jest znaczącym osiągnięciem Aurory. Pokazuje również zaawansowanie produkcji części w wielu dziedzinach. Ta technologia może zaspokoić zapotrzebowanie na implanty medyczne na żądanie dostosowane do potrzeb pacjenta. "
Partnerzy mają zamiar ubiegać się o grant w wysokości 26 000 dolarów na usługi Innovation Connections.
(KB)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- news-medical.net; 3ders.org

Komentarze (0)
Czytaj także
-
150 lat „Przeglądu Technicznego (1866-2016)
Po upadku powstania styczniowego, Polska pogrążyła się w żałobie. Klęska miała wpływ nie tylko na stan ducha, ale także na gospodarkę,...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-