
Już 10% profesjonalnych drukarek 3D sprzedawanych na świecie powstaje w Olsztynie. Nie dziwi więc fakt, że polskie firmy z branży addytywnego wytwarzania zakładane przez młodych przedsiębiorców inwestują swoje fundusze coraz poważniej.
Zainteresowani tematem Rapid Prototyping doskonale znają spółki Zortrax, Zmorph, 3Novatica czy Monkeyfab. Wszystkie z nich zostały założone nie dalej jak trzy lata temu, a ich ekspansyjna polityka ściąga na siebie spojrzenia inwestorów.
Znany wszystkim Warsaw Equity Group ma zamiar niebawem zainwestować we wrocławską spółkę Zmorph. Zastrzyk gotówki w postaci paru milionów złotych pozwoli przyspieszyć budowę sieci sprzedaży drukarek w Ameryce Północnej oraz zwiększyć wolumen sprzedażowy do tysiąca sztuk rocznie.
Furorę robi jednak olsztyński Zortrax, który właściwie zaznaczył Polskę na światowej mapie druku 3D. Obecnie sprzedaje on swoje urządzenia w 50 państwach na całym świecie, a co dziesiąta profesjonalna drukarka 3D posiada na obudowie logo Zortraxa. Firma ta niebawem zadebiutuje na warszawskiej giełdzie, odniósłszy już spory sukces w postaci emisji obligacji na kwotę ponad siedmiu milionów złotych.
Jeżeli rozwój technologii w Polsce utrzyma narzucone sobie tempo mamy szansę stać się jednym z wiodących eksporterów urządzeń służących do addytywnego wytwarzania.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- pulsinnowacji

Komentarze (0)
Czytaj także
-
PRODUKCJA ADDYTYWNA I COVID-19
W jaki sposób drukowanie 3D może wpłynąć na przerwany łańcuch dostaw w czasie kryzysu spowodowanego przez epidemię COVID-19? Światowa pandemia...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-