
KGHM Ecoren we współpracy z Instytutem Metali Niezależnych opracował ren sferyczny oraz proszki nadstopów renu z kobaltem oraz renu z niklem. Teraz sprawdzą się one w przemyśle lotniczym i kosmicznym.
Nadstopy renu z kobaltem oraz niklem oraz ren sferyczny mogły zostać wyprodukowane dzięki unijnemu programowani ProMine. Rocznie udaje się uzyskiwać jedynie od 20 do 50 kilogramów tych substancji.
Produkowane przez współpracujące jednostki metale charakteryzują się niespotykaną do tej pory wśród stopów renu czystością, jednolitą strukturą oraz małą porowatością.
KGHM ma zamiar rozpocząć współpracę z kontrahentami z zagranicy, między innymi będą to Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania oraz Niemcy; nie zapomną jednak również o Polskiej Platformie Technologicznej Lotnictwa.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- designnews

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Druk 3D z wykorzystaniem metalu
Współcześnie możemy podzielić technologie druku 3D z metalu (pod względem sposobu nakładania materiału) na cztery podstawowe grupy: selektywne...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-