
Jeszcze w tym roku na rynku pojawi się owoc pracy polskiej myśli technicznej, trójwymiarowa drukarka laserowa Sinterit. Według zapowiedzi będzie pozwalała na tworzenie złożonych mechanizmów, elastycznych detali, a nawet książek.
Elementy wykonane za pomocą innowacyjnej techniki opracowanej przez polskich inżynierów posiadają chropowatą powierzchnię, która nie daje poczucia, że element wykonany jest z tworzywa sztucznego. Taka cecha jest szczególnie pożądana w branży produktów ekskluzywnych.
Technika wykorzystywana przez drukarkę przypomina w swojej istocie technologię SLS. Jedynym ograniczeniem drukarki, według jej konstruktorów, jest szerokość plamki lasera.
Grupa docelowa Sinteritu to małe i średnie przedsiębiorstwa. - Drukowanie bez utraty jakości umożliwi m.in. przyspieszenie procesu druku małoseryjnego w firmach (np. obudowy do pilotów, czujników, elektroniki robionej na zamówienie) – stwierdził Michał Grzymała-Moszczyński, pracownik polskiej spółki.
Przedsprzedaż urządzenia ruszy tuż do wakacjach. Natomiast pierwsi klienci dostaną do użytku swoje modele pod koniec tego roku.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- pap

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Druk 3D z wykorzystaniem metalu
Współcześnie możemy podzielić technologie druku 3D z metalu (pod względem sposobu nakładania materiału) na cztery podstawowe grupy: selektywne...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-