
Amerykańska firma MAG IAS ogłosiła bezprecedensową technologię wytwarzania kompozytów, która zostanie wykorzystana w ich nowym systemie Gemini Composite Processing System.
MAG IAS twierdzi, że jest to pierwszy system umożliwiający w ciągu kilku minut przełączenie maszyny z trybu automatycznego nakładania włókien do nakładania laminatu. „Nowy system Gemini oszczędza kilka milionów dolarów na sprzęt, infrastrukturę oraz koszty pracy wymagane przy tradycyjnym utrzymaniu dwóch oddzielnych systemów. Czyni go to idealnym rozwiązaniem dla dostawców kompozytów dla przemysłu lotniczego, którzy wymagają cięcia kosztów i możliwości bycia elastycznym.”, wyjaśnia Robert Harper, dyrektor sprzedaży produktów złożonych w firmie MAG.
Pierwszy system Gemini został już zakupiony przez Alliant Techsystems i zostanie zainstalowany w zakładzie w Mississippi.
Zamówienie obejmuje modułowe oprogramowanie MAG ACES, które, jak twierdzi firm, jest najszybszym oprogramowaniem pozwalającym na symulację zarówno nakładania włókien jak i laminatu.
Nowy system posiada dwie głowice Viper do automatycznego nakładania włókien (AFP) oraz laminatu (ATL).
„Dzięki redukcji kosztów związanych z integracją systemów AFP oraz ATL, przemysł lotniczy może oszczędzić na obróbce kompozytów, infrastrukturze fabryk oraz szkoleniach miliony dolarów.”, powiedział Randy Kappesser, wiceprezes MAG Composites.
„Nawet modułowa konstrukcja w układzie pionowym jest pomyślana tak, by system był elastyczny. Można go skonfigurować do wielu stref pracy bądź ekstremalnie długich części, zapewniając przy tym doskonały dostęp do przestrzeni roboczej używanych w tym momencie narzędzi.”
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- machinery.co.uk

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
TECHJET – tnij, zarabiaj, oszczędzaj dzięki MEGAJET
Niewiele jest tak dużych waterjetów w Polsce. To prawdziwe olbrzymy. Ich długość może dochodzić nawet do 50 metrów. Standardowo wyposażone w...
-