Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-08-13   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-08-13
Renishaw wspiera studentów
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Zespół Brunel University uzyska wsparcie od Renishaw podczas zawodów Formula Student. Jest to najbardziej znany europejski konkurs edukacyjny w dziedzinie sportów motorowych. Od dwudziestu lat prowadzi go Institution of Mechanical Engineers (ImechE) w Wielkiej Brytanii.

Jeszcze przed rozpoczęciem współpracy z Renishaw zespół Brunel Racing opracował kolektory z włókna węglowego i aluminium. Jednak metoda ta miała ograniczenia ze względu na geometrię projektu. W tym roku zespół obrał sobie bardziej ambitny cel, obejmujący dodatkowe funkcje, takie jak m.in. lepsze dopasowanie portu między kolektorem wydechowym a silnikiem w celu zwiększenia wydajności.

Matthew Crouch, student inżynierii mechanicznej i jeden z menedżerów zespołu Brunel Racing, powiedział: „Wiedza i porady firmy Renishaw dotyczące projektowania części były nieocenione. Produkcja dodatków okazała się znacznie bardziej odpowiednią metodą produkcji niż tradycyjne podejście".

Z kolei przedstawiciel Renishaw, Joshua Whitmore, powiedział: „Zastosowanie technologii AM rozszerza się na coraz więcej branż. W wielu przypadkach oferuje ona wyraźne korzyści w stosunku do tradycyjnych metod produkcji, ponieważ można uprościć proces lub zwiększyć wydajność części."

Technologia ta została wykorzystana już w różnorodnych zastosowaniach sportowych i wyścigowych. Firma współpracuje obecnie m.in. z Atherton Bikes, nową marką rowerów górskich.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
renishaw.com; machinery.co.uk

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :