
Czy robot może być miękki niczym maskotka, a do tego pomóc dzieciom w nauce? Okazuje się, że tak. Opracowany przez zespół z Cornell University, przy finansowaniu Google Creative Robotics, Blossom właśnie taki jest.
Guy Hoffman, adiunkt na tej uczelni, już od dawna planował stworzenie robotów zbudowanych z „cieplejszych", bardziej domowych materiałów, które mogłyby być dostosowywane przez samych właścicieli. Doprowadziło to do stworzenia Blossom – prostej i zarazem niedrogiej platformy robotycznej.
Jak powiedział sam Hoffman, chciał on dać ludziom możliwość stworzenia własnego robota. Konstrukcję mechaniczną opracował Michael Suguitan, doktorant w laboratorium Hoffmana i główny autor pracy. Składa się ona z ruchomej „głowy", wykorzystującej sznurki i kable do poruszania się, dzięki czemu gesty robota są bardziej elastyczne i naturalne.
Blossom ma wiele potencjalnych zastosowań. Przykładowo, ze względu na łatwość interakcji i praktyczne doświadczenie w jego tworzeniu, może pomóc w nauczeniu dzieci robotyki. Co więcej, zespół pracuje również nad algorytmem, dzięki któremu robot zareaguje na konkretne filmy z YouTube - na przykład wykona taniec w odpowiedzi na konkretną piosenkę. Pomysł taki wynikł z faktu, że według licznych badań reakcje robota mogą mieć wpływ na reakcja człowieka. Może to być przydatne w modelowaniu zachowania dzieci z autyzmem.
Już w najbliższej przyszłości Blossom zostanie wykorzystany przez okręg szkolny Upper Grand w Ontario w Kanadzie do nauczania matematyki.
(KB)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- dailymail.co.uk; sciencedaily.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
INŻYNIER 4.0 MA SWOJE ŚWIĘTO W KALENDARZU
Matematycy, dzieci, boty, programiści i liczba Pi – dedykowane im dni funkcjonują już w kalendarzu oryginalnych świąt. A co ze specjalistami w...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-