Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-05-30   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-05-30
Robot zrobiony na drutach?
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Czy robot może być miękki niczym maskotka, a do tego pomóc dzieciom w nauce? Okazuje się, że tak. Opracowany przez zespół z Cornell University, przy finansowaniu Google Creative Robotics, Blossom właśnie taki jest.

Guy Hoffman, adiunkt na tej uczelni, już od dawna planował stworzenie robotów zbudowanych z „cieplejszych", bardziej domowych materiałów, które mogłyby być dostosowywane przez samych właścicieli. Doprowadziło to do stworzenia Blossom – prostej i zarazem niedrogiej platformy robotycznej.

Jak powiedział sam Hoffman, chciał on dać ludziom możliwość stworzenia własnego robota. Konstrukcję mechaniczną opracował Michael Suguitan, doktorant w laboratorium Hoffmana i główny autor pracy. Składa się ona z ruchomej „głowy", wykorzystującej sznurki i kable do poruszania się, dzięki czemu gesty robota są bardziej elastyczne i naturalne.

Blossom ma wiele potencjalnych zastosowań. Przykładowo, ze względu na łatwość interakcji i praktyczne doświadczenie w jego tworzeniu, może pomóc w nauczeniu dzieci robotyki. Co więcej, zespół pracuje również nad algorytmem, dzięki któremu robot zareaguje na konkretne filmy z YouTube - na przykład wykona taniec w odpowiedzi na konkretną piosenkę. Pomysł taki wynikł z faktu, że według licznych badań reakcje robota mogą mieć wpływ na reakcja człowieka. Może to być przydatne w modelowaniu zachowania dzieci z autyzmem.

Już w najbliższej przyszłości Blossom zostanie wykorzystany przez okręg szkolny Upper Grand w Ontario w Kanadzie do nauczania matematyki.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
dailymail.co.uk; sciencedaily.com

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :