Pół miliarda euro rocznie będzie wynosić wartość zakupów, które SAMSUNG Electronics Manufacturing Poland, właściciel fabryki pralek i lodówek we Wronkach (Wielkopolskie) zamierza już wkrótce w całości realizować w Europie. Podczas Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING, które odbędą się w Poznaniu od 9 do 12 czerwca 2015 r., koncern będzie poszukiwał lokalnych dostawców, którzy mają zastąpić dotychczasowych kooperantów z Azji.
Obecnie w ujęciu wartościowym z Azji sprowadzana jest mniej więcej połowa części i podzespołów do produkcji we Wronkach. Celem zmiany geografii dostaw jest redukcja kosztów. Właśnie ze względu na koszty transportu preferowani będą polscy producenci, o ile tylko ich oferta okaże się konkurencyjna. Oferta SAMSUNGA skierowana jest głównie do firm oferujących półprodukty z metalu, elektronikę, wyroby z tworzyw sztucznych i gumy, przewody i kable, okucia i elementy złączne, szkło, opakowania oraz etykiety i druki.
Rozmowy z potencjalnymi dostawcami, którzy przejdą pozytywnie pierwszy etap selekcji, prowadzone będą podczas targów SUBCONTRACTING. Wcześniej firmy zainteresowane współpracą powinny skontaktować się z koncernem z pomocą formularza dostępnego na stronie www.subcontracting.pl/samsung.
Odbywające się już po raz czwarty Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce. Dla przedstawicieli zakładów produkcyjnych z Polski i zagranicy to okazja do znalezienia podwykonawców wśród dysponujących wolnymi mocami produkcyjnymi firm, które prezentują swój potencjał jako wystawcy. Są wśród nich przedsiębiorstwa oferujące prace podwykonawcze w zakresie przetwórstwa metali (w tym obróbki skrawaniem, obróbki plastycznej, obróbki elektrochemicznej, spawalnictwa, wycinania, elementów złącznych), przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz usług dla przemysłu. Targom towarzyszą wcześniej umówione międzynarodowe spotkania kooperacyjne SUBCONTRACTING ITM Polska Meetings ułatwiające znalezienie potencjalnych zleceniodawców z Polski i zagranicy.
Fabryka Samsung Electronics Poland Manufacturing we Wronkach dysponuje jedną z najnowocześniejszych linii do produkcji pralek i lodówek na świecie. Dziennie montowanych jest tu 6 tys. lodówek i 5,5 tys. pralek. Produkty eksportowane są do 34 krajów. Łączna wartość inwestycji koncernu w okresie od 2010 do 2016 r. ma wynieść 470 mln dolarów.
(gz)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Międzynarodowe Targi Poznańskie

Komentarze (3)
Czytaj także
-
Frezowanie tworzyw sztucznych – najważniejsze zagadnienia
Tworzywa sztuczne znajdują zastosowanie w niemal każdej dziedzinie naszego życia ze względu na swoje doskonałe właściwości mechaniczne,...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
Grzegorz
Współczuję niskiej samooceny, jednak brak poczucia własnej wartości wynosimy przede wszystkim z domu, a brak umiejętności to wynik lenistwa w czasach szkolnych. Nie ma co zwalać na wszystkich wokół za własne niepowodzenia, tylko spojrzeć prawdzie w oczy, zabrać się do roboty i dokształcać.
jacek
Umiemy wiele wyprodukowac tylko mamy kłopoty z ekonomią oraz wydajnościa pracy. jak to poprawwimy to przybedzie i miejsc pracy i rodzimej zzaawansowanej technologicznie produkcji
aaa
Polska i Polacy są tylko mięsem do d...mania. Wmówiono nam że nic nie umiemy, że potrafimy być jedynie montowniami, sprzątaczami i opiekunami staruszków! To co Hitlerowi nie udało się za pomocą obozów koncentracyjnych, dzięki zdrajcom z Polski udało się w końcu zrobić z nas pożyteczne bydło!