Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-12-24   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-12-24
Super szybka drukarka wchodzi na rynek
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Obserwowanie rozwoju technologii druku 3D jest niezwykle ekscytujące. Jednym z ostatnich wydarzęń wywołujących poruszenie w branży jest wprowadzenie przez Azul drukarki HARP (High 3D Rapid Prinring), która może wytwarzać obiekty 20 razy większe niż inne drukarki i robić w to czasie 100 razy krótszym.

HARP jest formą cyfrowego przetwarzania światła (DLP). Emituje ona promieniowanie ultrafioletowe (UV) w celu utwardzenia żywicy fotopolimerowej. Co ciekawe, proces ten wcale nie został opracowany do drukowania tak wielkich projektów.

Współzałożyciel Azul, James Hedrick, powiedział: „Ten projekt rozpoczął się od zamiaru opracowania najmniejszej na świecie drukarki 3D o rozdzielczości nanometrowej. Kiedy poznaliśmy przeszkody, jakie stoją dziś przed drukarkami 3D, zastosowaliśmy naszą technologię w zupełnie innej skali."

Połączenie możliwości drukowania ogromnych projektów wraz z szybkością daje przepustowość 2000 razy większą niż najpopularniejsza technologia drukowania 3D spotykana obecnie w przemyśle, jakim jest modelowanie z topieniem przemysłowym.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
engineering.com; fabbaloo.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :